Zamknij

Gminna rywalizacja w Turnieju Rugby Tag

20:30, 03.12.2022 KU Aktualizacja: 13:43, 04.12.2022
Skomentuj

W czwartek 1 grudnia w siedleckiej hali na ul. Prusa odbył się Gminny Turniej Rugby Tag w którym rywalizowali uczniowie z dziesięciu szkół z powiatu siedleckiego.

W Gminnym Turnieju Rugby Tag wzięło udział dziesięć szkół z powiatu siedleckiego. Szkoły reprezentowały następujące miejscowości: Pruszyn, Strzała, Czuryły, Zbuczyn, Stok Lacki, Żelków Kolonia, Suchożebry, Golice, Nowe Iganie. Gościnnie wystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 6 z Siedlec.

W zmaganiach udział wizięło 127 zawodników (dziewczyn i chłopców). W kążdym zespole Rugby Tag grały przynajmniej dwie dziewczyny. Podczas turnieju zmagano się w trzech kategoriach: klasy czwarte, piąte oraz szóste. Zespołów było dziewiętnaście, rozegrano 35 spotkań. Najlepiej wypadły szkoły z Żelkowa Kolonii (3 zespoły z medalami), Stok Lacki (trzy medale), Nowe Iganie (dwa medale) oraz Strzała - jeden medal.

Za przygotowanie drużyn do rywalizacji odpowiedzialni byli opiekunowie: nauczyciel z Żelkowa Kolonii - Dariusz Garwoliński, nauczyciel ze Stoku Lackiego - Bartosz Rucki, ze Strzały Krzysztof Rusinek oraz z Nowych Igań - Piotr Szkop.

Na koniec zawodów wszyscy otrzymali imienne dyplomy za udział w programie "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży", medale pamiątkowe oraz gadżety reklamowe ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Foto i info. Grzegorz Pliszka

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%