Pogoniści przełamali się we Wronkach

15:02, 05.10.2022 KS Aktualizacja: 15:11, 05.10.2022

Pogoń Siedlce wreszcie wygrała. Drużyna Damiana Guzka po golu w doliczonym czasie gry pokonała Lecha II Poznań we Wronkach.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. W 6 minucie po stracie Krystiana Misia na uderzenie z dystansu zdecydował się Tomasz Cywka, lecz Maciej Kikolski złapał piłkę bez problemów. Pogoń błyskawicznie odpowiedziała zbyt mocnym lobem w wykonaniu Damiana Nowaka. W 11 minucie Kikolski poradził sobie ze strzałem Patryka Walisia, który znalazł się w siedleckiej szesnastce przy okazji rzutu rożnego. W 21 minucie Artur Rudko popisał się efektowną paradą po ekwilibrystycznym strzale Kamila Włodyki. W rolę dośrodkowującego wcielił się Cezary Demianiuk. Rezerwy Lecha odpowiedziały konkretnie. W 25 minucie Jakub Antczak zgrał piłkę do Norberta Pacławskiego, a ten mocnym uderzeniem pokonał Kikolskiego. Po pół godzinie gry Demianiuk dośrodkował ciut za wysoko z lewej flanki, więc Włodyka nie był w stanie oddać soczystego strzału z głowy. W 39 minucie siedlczanie wyprowadzili zabójczą kontrę. Nowak uruchomił Misia, ten wyłożył piłkę Demianiukowi, który nie mógł się pomylić. To był ostatni ciekawy akcent pierwszej połowy zakończonej remisem 1:1.

Tuż po wznowieniu gry Nowak próbował zaskoczyć Rudkę strzałem z rzutu wolnego, ale nieznacznie się pomylił. To był zwiastun dobrego okresu w grze Pogoni. Wyraźnie było widać, że przerwa została właściwie spożytkowana. W 62 minucie Demianiuk podał do Nowaka, który pomimo trzech prób nie zdołał pokonać ukraińskiego golkipera w bramce Lecha II. W 70 minucie strzał rezerwowego Maksyma Czekała został w ostatniej chwili zablokowany. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia Karol Arys był głuchy na protesty. W 81 minucie Maksymilian Pingot skiksował po centrze Macieja Kołoczka spod końcowej linii, ale Nowak przestrzelił z kilku metrów. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Pogoniści dopięli swego. Po rzucie wolnym piłkę zgrał Maciej Wichtowski, a o wykończenie zadbał Nowak. To był gol na wagę trzech punktów i przełamania.

8 października Pogoń zagra w Krakowie z Hutnikiem.

Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Norbert Pacławski 25 – Cezary Demianiuk 39, Damian Nowak 90+1

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (65, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś (65, 23. Nikodem Fiedosewicz) – 31. Ernest Dzięcioł, 6. Mateusz Piotrowski, 8. Kamil Włodyka (65, 99. Bartosz Wicenciak) – 9. Damian Nowak (90+6, 29. Marcinho), 56. Cezary Demianiuk (73, 20. Cezary Bujalski)