Kolejna porażka siedleckich rugbistów

22:48, 18.09.2022 KS Aktualizacja: 22:48, 18.09.2022

Osłabiona kadrowo Pogoń przegrała 10:31 z Budowlanymi Lublin.

Faworytem spotkania była drużyna z Koziego Grodu. Za Budowlanymi przemawiały osiągi w tym sezonie (2 zwycięstwa i remis) oraz jakość i zgranie posiadanej kadry. Dodatkowym atutem było posiadanie w sztabie szkoleniowym dwóch byłych trenerów Pogoni: Andrzeja Kozaka i Stanisława Więciorka.

Początek był zaskakujący. Po zaledwie kilku chwilach od rozpoczęcia gry siedlczanie objęli prowadzenie 7:0 - po przyłożeniu Przemysława Rajewskiego podwyższył Mamuka Chanchibadze. Podrażnienie Budowlani szybko doprowadzili do remisu. Zadbał o to Gerhardus Pretorius. Podopieczni Kozaka budowali przewagę, która po kilkunastu minutach urosła do stanu 17:7. Siedlczanie nie poddali się, trafili z karnego i byli bliscy kolejnych punktów. Do przerwy było jednak 10:17.

Po zmianie stron Pogoniści nie mieli już sił, aby zdziałać coś w ofensywie. Budowlani odjechali po szybkich punktach na początku drugiej kwarty, a zarazem zapewnili sobie bonus ofensywny. Ostatecznie Pogoń przegrała 10:31.

1 października Pogoń zmierzy się w Łodzi z Master Pharmem.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 10:31 (10:17)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 5 (K, pd), Przemysław Rajewski 5 (P) – Nkululeko Ndlovu 6 (pd), Robizon Kelberashvili 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P), Gerhardus Pretorius 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Mateusz Krasuski (26, 19. Grzegorz Muszyński, 70, 20. Michał Sadowski), 3. Kostiantyn Guriłow, 24. Giorgi Maisuradze, 5. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol, 7. Ihor Struczkowśkyj, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Dawid Lorentowicz, 10. Mamka Chanchibadze, 14. Adam Dudek, 16. Przemysław Rajewski, 11. Kacper Skup (35, 21. Kacper Boruc), 13. Mateusz Dąbrowski, 15. Łukasz Korneć