Szpakowski duet gwarancją punków w deszczowym Sobolewie (fotogaleria)

23:06, 11.09.2022 KU Aktualizacja: 18:35, 12.09.2022

W meczu 5 kolejki siedleckiej Komnet Media ligi okręgowej Zryw Sobolew przegrał na swoim obiekcie z ŁDK Łosice 2:4.

Drugi weekend września upłynął w siedleckim regionie pod znakiem pochmurnej pogody i wielogodzinnych opadów deszczu. Mimo trudnych warunków do uprawiania piłki nożnej, boisko w Sobolewie nie spłatało figla organizatorom i mecz tamtejszego Zrywu z ŁDK Łosice odbył się zgodnie z planem.

Ku zdziwieniu gospodarzy, stroną grającą ciekawiej i odważniej byli od samego początku przyjezdni. Zaczęło się jednak od typowego dla łosiczan obrazka w tym sezonie piłkarskich zmagań - faulu we własnym polu karnym. W 14 minucie Michał Niciporuk nieprzepisowo zatrzymał w swojej szesnastce Michała Wiśniocha i sędzia Karol Wójcik wskazał na wapno. Z jedenastego metra kapitan Zrywu Marek Górski strzelił w lewy dolny róg i otworzył tym samym wynik spotkania. Po straconej bramce ŁDK nie zmienił ofensywnego nastawienia, z przekonaniem że worek z bramkami otworzy się lada chwila. Piłkarze Zrywu raz po raz tracący w dziecinny sposób piłkę na własnej połowie wytrzymali bez straty bramki do 32 minuty. Zespołową akcję łosiczan zapoczątkował Kamil Kasjaniuk, który odebrał na własnej połowie piłkę Marcinowi Cieśli i dograł Łukaszowi Naumiukowi, który dobrym podaniem w tempo uruchomił Kacpra Wyrzykowskiego. Skrzydłowy ŁDK urwał się obrońcom i podał na pustaka do Cezarego Chraszcza. Druga bramka padła 6 minut później. Dawid Ułasiuk dograł na skrzydło do Chraszcza, który podzielił się piłką z Maciejem Szpurą. Napastnik ŁDK w asyście obrońców zdecydował się na strzał lobem, wobec którego bramkarz Marcin Łuczak był bezsilny. Wynik do przerwy ustalił Chraszcz, który po podaniu Naumiuka dobrze znalazł się na siódmym metrze i na raty trafił do siatki Zrywu.

W drugiej połowie pracę piłkarzom obu zespołów utrudniał padający w najlepsze deszcz. Zryw bez większych sukcesów szukał szansy poprzez granie długich piłek i uruchamianie skrzydłowych. Ofensywa ŁDK zatrzymywała się na coraz bardziej okazałych kałużach, spalonych i wzajemnych pretensjach. Szansa dla gospodarzy na powrót do meczu po nieudanej połowie pojawiła się w 61 minucie. Filip Podlipniak interweniując sfaulował Michała Wiśniocha w polu karnym. Z prezentu w postaci rzutu karnego skorzystał pewnym strzałem sam poszkodowany. Ofensywne męczarnie ŁDK w drugiej połowie zakończył Szpura, który obsłużony został podaniem przez Artura Demianiuka i lewą nogą z dziewiątego metra strzelił czwartego w tym meczu gola, definitywnie zamykającego zawody. O zwycięstwie ŁDK zadecydował ostatecznie duet Szpura - Chraszcz. Co ciekawe, obaj piłkarze są mieszkańcami miejscowości Szpaki Nowe w gminie Stara Kornica.

W następnej kolejce ŁDK Łosice podejmie w domowym meczu Hutnika Huta Czechy. Mecz odbędzie się w sobotę 17 września o 16:30. Najprawdopodobniej łosiczanie zagrają to spotkanie na stadionie w Korczewie. Zmiana obiektu spowodowana jest zaczynającym się remontem łosickiego stadionu przy ul. Szkolnej 5. Zryw Sobolew wybierze się w niedzielę 18 września do Małkini, gdzie zmierzy się z tamtejszym MKS.

11.09.22, 16:10 - Sobolew

Komnet Media liga okręgowa: Zryw Sobolew - ŁDK Łosice 2:4 (1:3)

Bramki: Marek Górski 13 (k), Michał Wiśnioch 61 (k) - Cezary Chraszcz 32, 40, Maciej Szpura 38, 87

Zryw: 99. Marcin Łuczak - 16. Mateusz Ostrowski (90, 9. Michał Kaźmierak) 17. Patryk Białecki, 4. Dariusz Pogoda, 6. Kornel Kowalczyk - 15. Marcin Cieśla, 5. Szymon Szymański, 7.Damian Kulik, 15. Marcin Cieśla (57, 3. Maksymilian Pielak), 11. Michał Wiśnioch - 10. Marek Górski

ŁDK Łosice: 33. Filip Podlipniak - 2. Michał Niciporuk (86, 18. Artur Demianiuk), 3. Dominik Marczewski, 23. Paweł Sawtyruk, 22. Kajetan Rosiak - 11. Kacper Wyrzykowski, 13. Kamil Kasjaniuk, 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk, 21. Cezary Chraszcz (58, 4. Sebastian Bartoszuk) - 9. Maciej Szpura

Żółte kartki: Damian Kulik 44, Kornel Kowalczyk 90 - Filip Podlipniak 60, Kacper Wyrzykowski 65

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)