Charakterna Pogoń ograła Motor

20:53, 14.08.2022 KS Aktualizacja: 21:53, 14.08.2022

Pogoń Siedlce wygrała 2:1 z Motorem Lublin, choć przegrywała do 79 minuty.

Trener Damian Guzek dokonał jednej zmiany w składzie względem wygranego meczu w Polkowicach. Damiana Nowaka zastąpił Marcinho. Brazylijczykowi w pierwszej linii towarzyszył Cezary Demianiuk. Po raz drugi z rzędu w defensywie zabrakło Tomasza Lewandowskiego zmagającego się z niegroźną kontuzją. W kolejnym meczu Lewy już powinien być do dyspozycji Guzka.

Pierwszy kwadrans spotkania był nieciekawy. W 16 minucie Maciej Kikolski na raty obronił strzał ekspogonisty Piotra Ceglarza z dystansu. Pogoń odpowiedziała centrą Nikodema Fiedosewicza z lewego skrzydła. Maciej Kołoczek sięgnął piłki, ale uderzył zbyt lekko, żeby sprawić problemy Pawłowi Budzyńskiemu. Po pół godzinie gry pozycję strzałową wywalczył sobie (dosłownie) Demianiuk, ale uderzył w środek, czyli tam, gdzie czekał golkiper Motoru. W 39 minucie lublinianie wyszli na prowadzenie. Po szybkim wrzucie z autu defensywa Pogoni pogubiła się. Piłka trafiła do Michała Żebrakowskiego, który potwierdził, że umie i lubi strzelać na siedleckim stadionie. Do przerwy było 1:0 dla Motoru.

W przerwie w szatni Pogoni nie było spokojnie. Na drugą połowę siedlecka jedenastka wyszła zmieniona. Trener Guzek do 70 minuty wykorzystał wszystkie pięć zmian. W 50 minucie Motor mógł dobić siedlczan jednak Kikolski zatrzymał Żebrakowskiego w sytuacji sam na sam. Biało-niebiescy próbowali przejąć kontrolę nad meczem, ale spragniony pierwszego zwycięstwa Motor dzielnie się bronił. Aż do 79 minuty. To wtedy Damian Szuprytowski wywalczył rzut wolny. Do piłki podszedł Maciej Wichtowskim i idealnie przymierzył. To nie był koniec. Pogoniści uwierzyli w zwycięstwo i po nie sięgnęli. Pomógł w tym wychowanek klubu. Cezary Bujalski przejął piłkę na 20 metrze, wpadł w pole karne i oddał strzał przy słupku. Motor pomimo prób i zaciekłych ataków nie potrafił doprowadzić do remisu.

20 sierpnia o 17:00 Pogoń zagra w Kaliszu z KKS.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 2:1 (0:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 79, Cezary Bujalski 83 – Michał Żebrakowski 39

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek, 24. Przemysław Misiak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 8. Kamil Włodyka) – 31. Ernest Dzięcioł (68, 9. Damian Nowak), 6. Mateusz Piotrowski (46, 20. Cezary Bujalski), 7. Damian Szuprytowski – 29. Marcinho (62, 11. Robert Prochownik), 56. Cezary Demianiuk