W nowy rok bez zwycięstwa. Chemik lepszy w Siedlcach

14:23, 09.01.2022 KU Aktualizacja: 14:28, 09.01.2022

W meczu 2 ligi siatkówki Ósemka Siedlce przegrała z Chemikiem Olsztyn. Siedlczanki na pięć kolejek przed końcem ligi są najsłabszą drużyną rozgrywek.

Pierwszy w 2022 roku ligowy mecz siatkarek Jarosława Plewińskiego nie przejdzie do historii siedleckiej siatkówki. Siedlczanki przegrały mecz z jedyną drużyną, która była w zasięgu Ósemki pod względem uzbieranego w tym sezonie dorobku punktowego w tabeli. Spotkanie mogło się ułożyć inaczej, gdyby Ósemce udało się wygrać w pierwszym secie. Siedlczanki miały trzy piłki setowe, ale jednak to przyjezdne z Olsztyna okazały się sprytniejsze i w ostatniej chwili odwróciły losy seta. W drugiej partii siedlczanki złapały zadyszkę pod koniec seta i nie od stanu 17:20 nie potrafiły odrobić trzypunktowej straty. Trzecia partia zawodniczkom Plewińskiego kompletnie nie wyszła, czego odzwierciedleniem jest liczba dziewięciu punktów zdobytych na przestrzeni tej partii.

Ósemka po porażce z Chemikiem Olsztyn wciąż jest najsłabszą drużyną ligi z dwoma zwycięstwami w trzynastu spotkaniach. Za tydzień przed siedlczankami trudny wyjazdowy mecz z wiceliderem tabeli z Lublina.

8.1.22, 15:00 - Siedlce

II liga: Ósemka Siedlce - Chemik Olsztyn 0:3 (27:29, 22:25, 9:25)

Ósemka: Grzelak, Szwed, Teodorska, Jachacy,  Kandora, Betke i Choina (libero) oraz Potępska,  Ciupa (libero), Stokłosa