Niedosyt Pogoni po remisie z Ruchem Chorzów

18:12, 01.12.2021 BC Aktualizacja: 20:25, 01.12.2021

W przedostatnim meczu w 2021 roku Pogoń Siedlce podzieliła się punktami z Ruchem Chorzów.

Pogoń w środę nadrabiała zaległości z 18 kolejki. W porównaniu do meczu poprzedniej serii gier z rezerwami Śląska Wrocław w składzie siedlczan nastąpiła jedna zmiana. Zawieszonego za kartki Wojciecha Trochima zastąpił Mateusz Piotrowski.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji, a więcej działo się w drugiej odsłonie. W 74 minucie siedlczanie otworzyli wynik rywalizacji, po tym jak to siatki trafił najlepszy strzelec Pogoni, aktywny w środowe popołudnie Maciej Górski. Ruch nie zamierzał jednak wracać do domu bez punktów. W 86 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Mateusz Piotrowski, a chwilę później Michał Mokrzycki wyrównał. Wynik nie uległ już zmianie i Pogoń zremisowała z Ruchem 1:1.

W niedzielę siedlczanie zamkną tegoroczne zmagania w II lidze. Pogoń w samo południe podejmie Hutnika Kraków.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:1 (0:0)

Bramki: Maciej Górski 74 – Michał Mokrzycki 87

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 7. Miłosz Przybecki, 18. Miguel López (87, 14. Michał Kobiałka), 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (63, 17. Bartosz Rymek), 56. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Robert Majewski 30, Mateusz Piotrowski 52, 86, Miłosz Przybecki 85, Michał Kobiałka 90+3 - Kacper Będzieszak 30

Czerwona kartka: Mateusz Piotrowski (86 minuta, Pogoń, za drugą żółtą).

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)