Derby dla gości. Płomień zgasił Podlasie

07:41, 13.09.2021 KS Aktualizacja: 21:18, 13.09.2021

Płomień Dębe Wielkie wygrał 2:0 z Podlasiem Sokołów Podlaski. To premierowe wyjazdowe zwycięstwo beniaminka w tym sezonie.

Milan Milanówek - Tygrys Huta Mińska 5:2 (1:1)

Po ostatnich meczach z udziałem obu drużyn można było spodziewać się zwycięstwa Tygrysa albo co najmniej zaciętego spotkania. Początek meczu był udany dla teamu Mariusza Sawy, który objął prowadzenie po egzekucji jedenastki. Milan odpowiedział szybko. Rezultat ustalony w 10 minucie utrzymał się przez godzinę.

Między 62 a 87 minutą beniaminek z Milanów zdobył cztery bramki. Tygrys był bezradny w tym okresie. Defensywa drużyny z powiatu mińskiego pękała w szwach. Tuż przed końcem meczu trafił jeszcze Piotr Haber, ale niewielka to różnica przegrać 2:5, a nie 1:5...

18 września o 16:00 Tygrys podejmie Żyrardowiankę.

Bramki: Zdanowicz 10, 76, Madej 62, Banaszczyk 70, Domański 87 - Herasymeć 2 k, Haber 89.

Tygrys: Szymkowiak - Pasik (62 M. Mruz), M. Panufnik, Dźwigała, Kwaśniczko (80 Staros) - Haber, Gromysz (66 Kowalczuk), Bartoszewski (70 Żurawski), Koszela, Jarek (62 Cok) - Herasymeć (72 J. Mruz).

Naprzód Skórzec - Victoria Sulejówek 1:4 (0:2)

Nie było niespodzianki w meczu beniaminka z niepokonanym liderem. W rolę katów Naprzodu wcielili się Jan Skotnicki i Patryk Szeliga. Ten pierwszy ustrzelił dublet w pierwszych dwóch kwadransach, czym skutecznie odebrał nadzieje gospodarzom na końcowy sukces. Do przerwy było 2:0 dla Victorii.

Po zmianie stron dał o sobie znać najlepszy strzelec Naprzodu - Patryk Skrzypek. Emocje w pięć minut zabił jednak Szeliga, który poszedł w ślady Skotnickiego. Victoria odniosła w Skórcu siódme zwycięstwo z rzędu.

W następnej kolejce Naprzód zagra w Milanówku z Milanem (18 września o 11:00), zaś Victoria podejmie MKS Piaseczno (18 września o 17:00).

Bramki: Skrzypek 51 - Skotnicki 5, 25, Szeliga 58, 63.

Naprzód: Adamiak - Chmielewski, Szachnowski, Woźnica, T. Kacprzak (80 Pazdyka) - J. Pawlik, A. Chojecki (60 Lubelski), Łęczycki, Goś (41 Kołodziejczuk), K. Chojecki (46 K. Pawlik) - Skrzypek (67 Kafara).

Victoria: Kwiatkowski - Gromek (77 Minchberg), Marusiak, Domżalski, Wielgosz (88 Ławcewicz-Musialik) - Śliwka (70 Cąkała), Pindor, Wróbel (58 Rak), Czarnecki - Skotnicki (65 Szulim), Szeliga.

Orzeł Baniocha - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:3 (0:2)

Mińszczanie zrehabilitowali się w Baniosze za niespodziewaną porażkę w poprzedniej kolejce. Maza musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Łukasza Puciłowskiego, ale to nie odbiło się na jej grze. Po 15 minutach drużyna Roberta Gójskiego objęła prowadzenie za sprawą Dawida Jabłońskiego - strzelca i Krystiana Przyborowskiego - asystenta. Tuż przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy na 2:0 trafił Wojciech Wocial, który wrócił do strzelania po okresie posuchy.

Po godzinie gry losy spotkania rozstrzygnął Dmytro Skobłow. Ukrainiec przymierzył z rzutu wolnego. Orła stać było jedynie na honorowe trafienie. Pomimo zwycięstwa Mazovia traci już sześć punktów do bezbłędnego lidera z Sulejówka. Powtarza się scenariusz z poprzedniego sezonu, kiedy mińszczanom uciekła Pilica Białobrzegi.

18 września o 16:00 Mazovia sprawdzi u siebie formę Podlasia.

Bramki: Bartnik 65 - Jabłoński 15, Wocial 45, Skobłow 60.

Mazovia: Pusek - Jurczak, Pędowski (90+1 Grabek), Jędrzejczyk, Staska (90 M. Górski) - Krasznewśkyj, Słowik, Skobłow (75 Niemyjski), Przyborowski, Jabłoński (73 Zatorski) - Wocial (77 Bondara).

Podlasie Sokołów Podlaski – Płomień Dębe Wielkie 0:2 (0:1)

Podlasie nie miało swojego dnia. Gra drużyny Adriana Żurańskiego była bezbarwna i trudno było uwierzyć, że ta sama drużyna jeszcze niedawno mogła pochwalić się passą czterech kolejnych zwycięstw. W pierwszej połowie sokołowianie posiadali optyczną przewagą, jednak nie przekładała się ona na celne strzały. Większość ataków była tworzona prawym skrzydłem, na którym sumiennie pracowali Łukasz Skwarek i Alistair Selamolela. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem gola zdobyli przyjezdni. Tuż przed gwizdkiem sędziego oznaczającego przerwę Daniel Matwiejczyk trafił na pustaka po dograniu Kacpra Smoderka.

Po przerwie podopieczni Żurańskiego planowali szybko doprowadzić do remisu, lecz nie bardzo mieli pomysł na to jak tego dokonać. Płomień atakował z rzadka, ale konkretnie. W 58 minucie Jakub Bieliński końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Josiaha Chukwudiego. Podlasie odpowiedziało wrzutką Huberta Fabisiaka i niecelną główką Skwarka. To była 100-procentowa sytuacja. W 88 minucie losy meczu rozstrzygnął Bartłomiej Woś, który technicznym strzałem przerzucił piłkę nad bezradnym Bieliński. W międzyczasie problemy zdrowotne zgłosił golkiper gości Jakub Czajka i nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Kacper Winiarek, który praktycznie nie miał nic do roboty. Płomień wygrał 2:0.

19 września o 15:00 Płomień podejmie Oskara Przysucha.

Bramki: Daniel Matwiejczyk 45+2, Bartłomiej Woś 88

Podlasie: Bieliński - De la Flor, Barciak, Ardej - Skwarek (70 Krupa), Fabisiak, Siedlecki (60 Komycz), Jopek (70 Kobus) - Selamolela, Omieciuch (46 Mitas), Rojas.

Płomień: Czajka (78 Winiarek) - Pyrek, Świstak, Laskowski, Bąk - Woś, Condé, Możdżonek (78 Pytel), Smoderek (46 Siporski), Chukwudi - Matwiejczyk (70 Mat. Malesa).

Wilga Garwolin - Pogoń II Siedlce 1:2 (0:2)

Wojciech Trochim zaczął strzelać gole i nie ma zamiaru się zatrzymać. Doświadczony pomocnik w środku tygodnia postarał się o hat tricka w zaległym meczu z Milanem, a w weekend zaaplikował dublet Wildze.

Na dwa gole Trochima garwolinianie odpowiedzieli jednym Sebastiana Papiernika z rzutu karnego. Kibice zgromadzeni na obiekcie Wilgi obejrzeli więcej czerwonych kartek niż bramek. Sędzia Dawid Muc z Radomia wyrzucił z boiska Jakuba Wągrodzkiego, Wojciecha Majsterka i Przemysława Misiaka. W pierwszej połowie z ławki GKS został usunięty Łukasz Grązka, który najgłośniej i najdosadniej komentował pracę arbitra. Cóż, derby rządzą się swoimi prawami...

19 września o 15:00 rozpocznie się w Radomiu mecz Zamłynia z Wilgą. Tuż po jego zakończeniu rezerwy Pogoni w Siedlcach zaczną zmagania z KS Raszyn.

Bramki: S. Papiernik 65 k - Trochim 25 k, 44.

Pogoń: Misztal - Misiak, Rodak, Burkhardt, Czerski - Litwa (65 Płudowski), Amzil, López, Trochim (85 Moch), Bujalski (82 Boda) - Dmowski (90 Owczarczyk).

Wilga: Wasążnik - D. Papiernik (65 Zabiegałowski),  Piotrowski, Talar - Grzegorczyk (46 Alot), Wągrodzki, K. Kowalski (65 Majsterek), Piesio, Zalewski (46 Rudzki) - Paszkowski (46 Jarzyna), S. Papiernik.