Zamknij

Tomasz Wojtczuk: Chcemy zadomowić się w okręgówce

07:01, 17.07.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Rozmowa z trenerem Kosovii Kosów Lacki, Tomaszem Wojtczukiem.

Jak pan oceni miniony sezon w wykonaniu Kosovii?

Zdecydowanie był to bardzo dobry sezon w wykonaniu naszej drużyny i co więcej jeden z najlepszych w długiej historii Kosovii. Cel postawiony przed zespołem został zrealizowany w 100 procentach. Po bardzo dobrej rundzie jesiennej w naszym wykonaniu drużyna była pełna entuzjazmu i mówiąc żargonem piłkarskim głodna gry. Natomiast zimowy okres przygotowawczy był inny niż zwykle to bywało, bardzo dużo zamieszania i niejasności ostatecznie zmusiły nas do gry po 3-tygodniowej przerwie w zajęciach. Nie ukrywam, że były obawy i dużo pytań „jak to będzie wyglądało”, „czy inne drużyny się przygotowywały” itp. Ostatecznie jednak sezon zakończył się dla nas pozytywnie. Cieszymy się z awansu i przygotowujemy się do startu rozgrywek ligi okręgowej.

Z perspektywy czasu, co przesądziło o sukcesie Kosovii?

Głównym czynnikiem, który przesądził o naszym sukcesie jest na pewno stabilna, utrzymująca się kilka sezonów z małymi korektami kadra zespołu. Na pewno duży wpływ na nasz sukces miało odpowiednie podejście zawodników i wykonana praca na treningach.

Przegraliście najmniej spotkań w sezonie, ale zajęliście drugie miejsce. Czy to powód do niedosytu?

Nie, ponieważ głównym celem był awans i jak już został osiągnięty to nie będę ukrywał, że troszkę odpuściliśmy. Wprowadzałem do gry zawodników, którzy w perspektywie sezonu grali mniej, pojawiły się rotację na pozycjach. Nie było już tak dużej presji na zwycięstwa.

Ostatnio uczestniczył pan w wyborach MZPN i OZPN Siedlce. Czy uważa pan, że zmiany, które zaszły w obu organizacjach przysłużą się naszej piłce?

Mam ogromną nadzieję że tak, bardzo mocno trzymam kciuki i kibicuję nowym władzom, aby właśnie się tak stało.

Po czterech latach Kosovia wraca do okręgówki. Czy jest szansa, że zostanie w tej lidze na dłużej?

Bardzo bym chciał aby tak się stało, ale jestem realistą i wiem, że będzie trudno. Naszym głównym celem będzie walka o utrzymanie i przy odpowiednim podejściu i przygotowaniu jestem przekonany, że stać na to moją drużynę. Chcielibyśmy zadomowić się w tej lidze na dłużej, dysponujemy bardzo fajnymi obiektami sportowymi, wyremontowaliśmy płytę główną na naszym obiekcie. Wszystko z myślą o LO.

Czy po awansie kadra Kosovii ulegnie poważnym zmianom?

Tak jak wspomniałem wcześniej naszą siłą jest stabilna od wielu sezonów kadra, ale niestety na okręgówkę jest zbyt wąska. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans z nami zostaną i dołączy do nas dwóch, może trzech zawodników, którzy nie będą uzupełnieniem kadry, ale jej wzmocnieniem.

Jakie są plany sparingowe Kosovii?

W okresie przygotowawczym rozegramy trzy mecze sparingowe z Orlętami Czyżew, LKS Ostrówek i Wicher Sadowne.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
0%