Zamknij
REKLAMA

Spotkania Piłkarskie Better Together - Razem Lepiej w Kotuniu!

19:00, 09.06.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami pierwsza edycja piłkarskich Spotkań Piłkarskich Better Together – Razem Lepiej w Kotuniu, która odbędzie się już 12 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej (ul. Szkolna 6c).

Spotkania piłkarskie i piknik sportowy

Better Together to otwarte i darmowe wydarzenie dla wszystkich mieszkańców okolicy, łączące w sobie turniej piłkarski i festyn rodzinny dla dzieci. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych  - „skrzaty” z  roczników 2014-15 roku i „żaki” z roczników 2012-13. W trakcie rozgrywek, pozostali uczestnicy wydarzenia będą mogli korzystać z licznych atrakcji sportowych, takich jak bramki celnościowe, boiska 1x1, czy warsztaty trików piłkarskich.

Idea „Better Together”

Powstaniu projektu Spotkań Piłkarskich Better Together - Razem Lepiej, przyświeca idea umożliwienia dzieciom o różnych umiejętnościach sportowych startu w  turnieju piłkarskim.

Jesteśmy zdania, że najlepszym sposobem na rozwój młodego zawodnika jest rywalizacja z rówieśnikami o zbliżonym poziomie sportowym, której zawodnicy słabsi w mocniejszych klubach nie doświadczają. Nawiązuje do tego nazwa turnieju, Better Together (tj. Razem Lepiej),  która wprost odnosi się do przesłania, które ma w naszej wizji nieść za sobą ów projekt. Końcowy wynik nie jest istotny, liczy się umożliwienie rozwoju poprzez sportową rywalizację meczową.

Euro w Kotuniu

W zawodach weźmie udział łącznie 16 drużyn reprezentujących lokalne kluby sportowe: ULKS Kałuszyn, KS SEMP Siedlce, AMP Kotuń, AMP Łosice, Wektra Zbuczyn, Olimp Stok Lacki, Naprzód Skórzec i MKP Pogoń Siedlce. Przed rozpoczęciem zmagań sportowych, każda z drużyn wylosuje nazwę państwa - finalisty zbliżających się Piłkarskich Mistrzostw Europy i będzie grała pod szyldem wylosowanego państwa. Kto wie, być może szykuje nam się powtórka z ostatniego meczu Polska- Anglia?

Gramy w sobotę

Spotkania Piłkarskie Better Together - Razem Lepiej startują już w najbliższą sobotę od godziny 9.00.

Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Kotuń, patronat medialny objęło "Życie Siedleckie". Projekt współfinansuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Młodego Piłkarza GOOL.
 

???????

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%