Z Motorem Lublin klasycznie. Od 3:0 do 3:3

18:46, 06.06.2021 KS Aktualizacja: 21:14, 06.06.2021

W ostatnim domowym meczu w sezonie 2020-21 Pogoń Siedlce zremisowała 3:3 z Motorem Lublin, choć do 57 minuty prowadziła 3:0. Co ciekawe w Lublinie również padł taki wynik, a układał się on odwrotnie.

Trener Bartosz Tarachulski miał do dyspozycji okrojoną kadrę. Kilku piłkarzy wspomogło rezerwy, które skutecznie walczyły o pełną pulę w Pionkach. Szkoleniowiec Pogoni dokonał trzech roszad w wyjściowej jedenastce. Maciej Kołoczek zastąpił Wiktora Preussa na prawym boku obrony, zaś Marcin Kozłowski skorzystał na przesunięciu Oskara Repki do defensywy w miejsce Ivana Očenáša.

W 5 minucie po rzucie rożnym celny strzał z głowy oddał Filip Wójcik, ale dobrze ustawiony Bartosz Klebaniuk przechwycił piłkę. Pogoń odpowiedziała szybko i konkretnie. W 10 minucie płaskie dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego minęło kilku piłkarzy w polu karnym, piłka ostatecznie trafiła do Kozłowskiego, który pewnym strzałem pokonał Seweryna Kiełpina. Kilka chwil później powinno być 2:0, ale golkiper Motoru jakimś cudem odbił uderzenie Oskara Repki z głowy. Motor był bliski wyrównania w 19 minucie. Intencje Daniela Świderskiego zostały jednak odczytane przez defensywę gospodarzy. Po pół godzinie gry Wójcik poradził sobie z Kołoczkiem, ale gorzej mu poszło z uderzeniem. Piłka poszybowała nad bramką strzeżoną przez Klebaniuka. W 37 minucie były golkiper Orląt Radzyń Podlaski niepewnie wyszedł do górnej piłki, co mogło skończyć się wyrównującym trafieniem Motoru. Na szczęście dla Pogoni, Świderski główkował obok celu. W 41 minucie Klebaniuk odkupił winy, broniąc strzał środkowego napastnika lublinian w sytuacji sam na sam. Na przerwę Pogoń schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z jedną zmianą w składzie. Poturbowanego w pierwszej połowie Tadrowskiego zastąpił Bartosz Brodziński. Po chwili było 2:0. Idealną centrę Baidoo z rzutu rożnego na bramkę strzałem z głowy zamienił Krzysztof Danielewicz. W 54 minucie Motor popełnił fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Futbolówkę przejął Danielewicz, wyłożył ją Oskarowi Sewerzyńskiemu, a ten ze spokojem pokonał Kiełpina. Radość Pogonistów nie trwała długo. W 56 minucie żółtą kartkę za zagranie ręką obejrzał Kołoczek. Gorzej, że dopuścił się nieprzepisowego zagrania we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a za egzekucję jedenastki zabrał się Tomasz Swędrowski. W 63 minucie mecz mógł wrócić na właściwe dla Pogoni tory. Górski zostawił piłkę Baidoo, który przestrzelił. W 63 minucie na placu gry zameldował się Bartłomiej Olszewski. W pierwszej sytuacji z jego udziałem sprokurował karnego. Dublet z jedenastek skompletował Swędrowski. Autor obu bramek dla Motoru miał ochotę na hat tricka, ale w 68 minucie uderzył z dystansu nad poprzeczką. Pogoń odpowiedziała niecelnym strzałem Przybeckiego w praktycznie 100-procentowej sytuacji. Na kwadrans przed końcem meczu Klebaniuk wypluł przed siebie piłkę po uderzeniu Swędrowskiego. Do piłki dopadł rezerwowy Krzysztof Ropski i doprowadził do wyrównania. W 79 minucie Ariel Wawszczyk przestrzelił z rzutu wolnego z dogodnej pozycji. W końcówce brakowało klarownych sytuacji. Pogoń podzieliła się punktami z Motorem i straciła szanse na zajęcie 10 miejsca.

W ostatnim spotkaniu sezonu Pogoniści zagrają ze zdegradowaną już Bytovią. Mecz w Bytowie został zaplanowany na 12 czerwca. Początek o 12:00.

06.06.21, 17:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce - Motor Lublin 3:3 (1:0)

Bramki: Marcin Kozłowski 10, Krzysztof Danielewicz 47, Oskar Sewerzyński 54 - Tomasz Swędrowski 57 k, 65 k, Krzysztof Ropski 75

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk - 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski (46, 31. Bartosz Brodziński), 55. Oskar Repka, 2. Krystian Miś (63, 14. Bartłomiej Olszewski) - 19. Miłosz Przybecki, 4. Oskar Sewerzyński (80, 99. Marcin Burkhardt), 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski (80, 21. Dominik Leszczuk), 11. Ishmael Baidoo - 22. Maciej Górski

Motor: 87. Seweryn Kiełpin - 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki, 91. Ariel Wawszczyk, 11. Paweł Moskwik - 17. Filip Wójcik, 6. Tomasz Swędrowski, 21. Kamil Kumoch (66, 16. Leszek Jagodziński), 4. Jakub Sobstyl (56, 7. Sławomir Duda), 77. Piotr Ceglarz - 99. Daniel Świderski (66, 9. Krzysztof Ropski)

Żółte kartki: Julien Tadrowski 8, Maciej Kołoczek 56, Krzysztof Danielewicz 74, Bartłomiej Olszewski 78, Marcin Burkhardt 85 - Piotr Ceglarz 17, Tomasz Swędrowski 33, Sławomir Duda 80

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)