Rzadki wynik w siedleckiej okręgówce

13:14, 10.05.2021 KS Aktualizacja: 17:38, 10.05.2021

W tytule nie chodzi o wygraną 11:1 Orła z Watrą, bo do efektownych triumfów uninian zdążyliśmy już przywyknąć. Chodzi o bezbramkowe remisy, które w siedleckiej okręgówce padają niezwykle rzadko, a w minionej kolejce odnotowano dwa.

WYDARZENIE KOLEJKI

W dotychczasowych 207 meczach siedleckiej okręgówki odnotowano tylko pięć bezbramkowych remisów. Dwa w jednej kolejce nie padły nigdy. Aż do serii numer 26, kiedy goli nie było w Mordach i Miastkowie Kościelnym.

W premierowych 20 minutach najciekawszym wydarzeniem meczu w Mordach były opady deszczu. Druga połowa pierwszej połowy była o niebo ciekawsza. Po stronie Kolektywu akcje napędzał Adrian Pilich. W 40 minucie ostemplował słupek, a w innych sytuacjach brakowało mu szczęścia. Najlepszą okazję dla gospodarzy miał Patryk Ciulak, który ominął obrońcę i bramkarz rywali, ale wygonił się pod końcową linię i nie miał szans celnie uderzyć. Ostatnim akordem pierwszej połowy była pogoń za piłką Adriana Czajki, którą odważnym wyjściem powstrzymał Patryk Zbieć.

Tuż po przerwie Ciulak przedarł się lewą flanką, ale Wojciech Jajszczak odbił strzał skrzydłowego z ostrego kąta. W 55 minucie Kolektyw prosił się o stratę bramki, ale Polonez nie wykorzystał seryjnie popełnianych błędów w defensywie. Akcję finalizował Karol Karpiniuk niecelnym strzałem z przewrotki. Po godzinie gry Zbieć poradził sobie ze strzałem grającego trenera Kamila Stanisławowskiego. Polonez odpowiedział uderzeniem swojego szkoleniowca. Jajszczak skutecznie sparował strzał Pawła Stępnia z kilkunastu metrów z rzutu wolnego. W końcówce obie drużyny zmarnowały po jednej znakomitej okazji – Krzysztof Pałka przestrzelił po oskrzydlającej akcji Ciulaka, zaś pod bramką gospodarzy zagotowało się po rzucie wolnym Stanisławowskiego i niepewnej interwencji Zbiecia. Mecz zakończył się remisem, która dla obu drużyn  ma posmak porażki.

Wilga przystępowała do meczu z MKS Małkinia jako zdecydowany faworyt. Za piłkarzami z Miastkowa Kościelnego przemawiała wiosenna forma - bezbłędnie zwycięska. Walczący o utrzymanie czerwono-zieloni zdołali powstrzymać ofensywne zapędy Wilgi. Po raz kolejny podopieczni Karola Dmochowskiego zagrali na zero z tyłu. To wystarczyło do wywiezienia, być może bezcennego, punktu z powiatu garwolińskiego.

NA INNYCH BOISKACH

Nie tylko Wilga została zastopowana. Niepokonany do tej pory Płomień zgubił dwa punkty w Zbuczynie. Swoje gra Orzeł, który tym razem rozgromił Watrę, i to aż 11:1. Pomimo braków kadrowych mrozianom nie przystoi tak wysoka porażka. Wyniki minionej kolejki sprawiły, że rozegrany w środku tygodnia mecz w Rudzie pomiędzy Płomiennymi a Orłem urasta do rangi spotkania o wszystko. Uninianie są w znakomitej formie, a tracą tylko dwa oczka do teamu Piotra Kardasa.

Naprzód idzie jak po swoje. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego wygrali 2:0 z Jastrzębiem i choć jeszcze nie mogą mrozić szampanów to powinni szukać w hipermarketach okazji, aby nabyć je po jak najlepszej cenie...

26 kolejka (8-9 maja)

Fenix Siennica - Czarni Węgrów 1:3

Bramki: Boruciński - Komosa, Niemyjski, Sakowski

Jabłonianka Jabłonna Lacka - Victoria Kałuszyn 5:1 (3:0)

Bramki: Krysiński 4, 88, Tymosiak 20, 23, P. Domański 73 - Niegowski 61

Miedzanka Miedzna - LKS Ostrówek 2:4 (1:2)

Bramki: Stępień 23 sam, Koseła 68 - Grig 15, Zach 44, 77, Kopacz 87

Naprzód Skórzec - Jastrząb Żeliszew 2:0 (1:0)

Bramki: K. Chojecki 38, Kafara 78

Orzeł Unin - Watra Mrozy 11:1 (4:1)

Bramki: Zowczak 12, 23, 47, Zawolski 33 sam, Parzyszek 45+1, D. Matysiak 40, 74, Michalczyk 78, Jarek 79, Jakubaszek 82, Wielgosz 89 - F. Kąca 26

Polonez Mordy - Kolektyw Oleśnica 0:0

Wektra Zbuczyn - Płomień Dębe Wielkie 1:1 (0:0)

Bramki: Michalak 61 - Matwiejczyk 90+3

Wilga Miastków Kościelny - MKS Małkinia 0:0

Zryw Sobolew - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramki: Michalec 26, Górski 67 k