Piąta wygrana sokołowianek z rzędu

19:49, 09.01.2021 KS Aktualizacja: 19:49, 09.01.2021

MPKK Sokołów Podlaski wygrał piąty mecz z rzędu.

Podopieczne Rafała Haponika nie zgubiły formy w okresie przerwy świąteczno-noworocznej. Sokołowianki potwierdziły ją w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie wygrały 70:52.

Przewaga MPKK wyklarowała się już w pierwszej kwarcie. Sokołowianki wypracowały kilkupunktowe prowadzenie i skutecznie go pilnowały. Na półmetku rywalizacji było 38:31 dla przyjezdnych. Trzecia kwarta była wyrównana (19:19) i nic nie zmieniła w kwestii różnicy dzielącej obie drużyny. Ostatnia odsłona meczu była popisem nieskuteczności z obu stron. 13 punktów drużyny Haponika to i tak sporo przy dwóch oczkach uzbieranych przez UKS Basket. Ostatecznie sokołowianki zanotowały przekonujące zwycięstwo - 70:52. To piąta wygrana MPKK z rzędu.

W środę (13 stycznia) szansa na przedłużenie passy. Do Sokołowa Podlaskiego zawita AZS Uniwersytet Gdański. Początek meczu o 20:00. Trzy dni później MPKK podejmie Polonię Warszawa, która przewodzi tabeli z kompletem zwycięstw.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MPKK Sokołów Podlaski 52:70 (12:21, 19:17, 19:19, 2:13)

MPKK: Iwaniuk 15, Kuras 12, Zdrodowska 12, Jastrzębska 11, Jaworska 9, Karpiszuk 5, Jurczak 3, Welenc 2, Dec 1, Maślanka, Zieniewska