Zamknij
REKLAMA

Młodzi zapaśnicy mają do czego dążyć

13:55, 30.11.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

W ostatni weekend listopada WLKS Siedlce-Nowe Iganie był gospodarzem mistrzostw krajowego zrzeszenia LZS. Areną zmagań była hala sportowa w Nowych Iganiach.

Zawody nie mogły się odbyć z takich rozmachem jak zwykle. Liczba uczestników została ograniczona, a poza tym zawodnicy i osoby funkcyjne przed wejściem na halę miały mierzoną temperaturę i dokonywały dezynfekcji rąk. Nie trzeba chyba dodawać, że reżim sanitarny był spowodowany panującą pandemią.

W oficjalnym otwarciu zawodów wzięli udział m.in. Maria Harke, dyrektor Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach, Andrzej Rymuza, przewodniczący Rady Gminy Siedlce oraz Marek Mazur, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia LZS.

– Siedlce w każdym momencie są gotowe do organizacji imprez – mówił Mazur do uczestników zmagań. – Zapasy to najstarsza dyscyplina olimpijska, o czym doskonale wiecie. Przed wami wiele zawodów krajowych i międzynarodowych, a być może i olimpijskich. Macie do czego dążyć.

Duży krok w kierunku marzeń wykonał zapaśnik WLKS Wojciech Urban, który nie miał sobie równych w kat. 51 kg. Srebrne medale wywalczyli Bartosz Skłodowski w kat. 110 kg oraz Dominik Żuraw w kat. 87 kg. Piąte miejsce zajął Sebastian Pielaciński (kat. 72 kg).

Równolegle w Zgierzu odbywały się XI Mistrzostwa Polski młodzików. Spośród reprezentantów WLKS najlepiej wypadł Wojciech Bareja, który zajął trzecie miejsce w kat. 35 kg.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit