Zaległość odrobiona. Pilica ograła Podlasie

20:04, 14.10.2020 KS Aktualizacja: 20:04, 14.10.2020

W zaległym meczu 1 kolejki Podlasie Sokołów Podlaski okazało się wyraźnie słabsze od Pilicy Białobrzegi.

Pilica potwierdziła w Sokołowie Podlaskim, że należy do najlepszych drużyn rywalizujących na co dzień w IV lidze. Szyki białobrzeżanom pokrzyżował koronawirus, ale w starciu z Podlasiem pokazali piłkarską jakość.

W pierwszej połowie Podlasie praktycznie nie gościło pod bramką gości. Pilica lepiej operowała piłką, przeważała i można powiedzieć, że zdobyła tylko jedną bramkę. W 10 minucie Adrian Karasek wykazał się zimną głową w zamieszaniu, który wynikło po wrzutce z rzutu rożnego. Dobrej sytuacji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Damian Stanisławski, który włożył za dużo siły w swój strzał. Gola rywalom mógł też sprezentować niemający swojego dnia Piotr Balsam, ale jego strzał po rykoszecie od rywala szczęśliwie wypadł poza końcową linię.

W 53 minucie Podlasie powinno doprowadzić do remisu, ale Mateusz Omieciuch przegrał pojedynek sam na sam z Filipem Adamczykiem. Potem rządzili przyjezdni. W 62 minucie Adam Filipiuk końcami palców przeniósł nad poprzeczką piłkę uderzoną przez Konrada Paterka z rzutu wolnego. Szczęścia zabrakło kilka chwil później, kiedy Bartłomiej Niedziela wykorzystał sytuację jeden na jeden, po drodze do siatki futbolówka obiła słupek. W 77 minucie na 3:0 trafił inny rezerwowy Pilicy - Michał Kucharczyk, który sfinalizował dogranie Marcina Bykowskiego. Pilica trafiła jeszcze dwukrotnie: raz do własnej siatki - Hubert Skrzypek po wstrzeleniu Dawida Kobusa i raz do właściwej - Marcin Rawski z bliska po tym jak Filipiuk wypluł przed siebie piłkę uderzoną przez Bykowskiego z rzutu wolnego.

W sobotę (17 października) o 15:00 Podlasie podejmie rezerwy Radomiaka Radom.

IV liga: Podlasie Sokołów Podlaski - Pilica Białobrzegi 1:4 (0:1)

Bramki: Hubert Skrzypek 83 sam - Adrian Karasek 7, Bartłomiej Niedziela 68, Michał Kucharczyk 77, Marcin Rawski 89

Podlasie: 1. Adam Filipiuk - 14. Piotr Balsam (53, 4. Cezary Mitas), 3. Kacper Komycz, 20. Michał Panufnik, 13. Adrian Czerski - 7. Dawid Kobus (87, 11. Paweł Buczyński), 5. Łukasz Supleński, 9. Hubert Fabisiak (87, 8. Mateusz Czarkowski), 15. Adrian Wełpa - 10. Dawid Makuch (80, 17. Kacper Wasiluk), 18. Mateusz Omieciuch

Pilica: 30. Filip Adamczyk - 71. Maciej Kencel, 19. Patryk Walasek, 8. Adrian Karasek (51, 8. Hubert Skrzypek), 16. Kacper Klinicki (69, 11. Damian Winiarski) - 7. Konrad Paterek (75, 15. Marcin Bykowski), 6. Bartłomiej Michalski, 13. Marcin Rawski, 21. Bartosz Zawadzki (75, 23. Mateusz Gliński), 20. Damian Stanisławski (60, 2. Bartłomiej Niedziela) - 10. Kamil Czarnecki (67, 9. Michał Kucharczyk)

Żółte kartki: Piotr Balsam 31, Kacper Komycz 64, Łukasz Supleński 89 - Maciej Kencel 63, Konrad Paterek 71, Patryk Walasek 80

Sędzia: Piotr Chojnacki (Mława)