Zamknij
REKLAMA

Startuje rywalizacja w ramach ŻTC BIKE RACE 2020

18:19, 28.07.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

1 sierpnia wystartuje pierwszy tegorocznych etap ŻTC BIKE RACE 2020. Tym razem kolarze zmagania rozpoczną w Mińsku Mazowieckim.

Według pierwotnych założeń rywalizacja miała ruszyć w kwietniu, ale plany jak przy wielu innych przedsięwzięcia pokrzyżował koronawirus. W związku z tym nastąpiły znaczące korekty w kalendarzu zawodów. Cały cykl składać się będzie z pięciu zawodów oraz epilogu, który rozegrany zostanie w Warszawie w jeździe indywidualnej na czas. Tradycyjnie rywalizacja przebiegać będzie w ramach prestiżowych cykli kolarskich organizowanych pod markami SUPER PRESTIGE i FIT RACE na dystansach od 25 do 125 km. Jak co roku klasyfikacje generalne cyklu będą prowadzone w kategoriach wiekowych.

Pierwsze zawody odbędą się w Mińsku Mazowieckim na dobrze znanej zawodnikom trasie, na rundzie o długości 18 km, która prowadzi drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy MOSiR w Mińsku Mazowieckim, natomiast start ostry z miejscowości Arynów-Królewiec ulica Dojazdowa przy trasie A2 - 5 km na północ. Tradycyjnie zawody odbędą się jako Memoriał Feliksa Rawskiego. Dlatego tego też nie zabraknie znanej rywalizacji jazdy po szynie.

Dzień później zmagania przeniosą się do malowniczej Białej Rawskiej, gdzie na zawodników czeka runda o długości 25 km przez Marianów, Chrząszczewek, Frampol, Babsk, Gołyń, Chrząszczew, Narty, Zakrzew i Białą Rawską gdzie kolejno ulicami Topolową, Narutowicza i Polną na której będzie meta. – Zapraszamy wszystkich zawodników na inauguracyjne zmagania w ramach ŻTC BIKE RACE 2020. Jak zwykle na naszych zawodach nie zabraknie wielu sportowych emocji i walki do samego końca – zachęca do udziału w tegorocznej edycji cyklu – dyrektor zawodów Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

TEST