Zamknij

Program pomocowy dla polskiego rugby

17:29, 14.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Pandemia koronawirusa wpłynęła na cały polski sport. W gronie poszkodowanych znalazło się rugby.

Ekstraliga została przedwcześnie zakończona, a wielu klubom zajrzało w oczy widmo bankructwa. W tej sytuacji Polski Związek Rugby zaproponował program pomocowy. Jeden z jego głównych punktów zakłada przeznaczenie sporych środków na wsparcie klubów i rozgrywek młodzieżowych.

– Związek przygotował również program pomocowy, którego wartość wyniesie około 270 tysięcy złotych, czyli 35 proc. rocznego budżetu “środków własnych” PZR. Jeżeli chodzi o kluby Ekstraligi, każdy z nich otrzyma wsparcie do kwoty 3500 złotych. Obowiązywać będzie również bezpłatne przedłużenie aktywnych licencji klubowych i trenerskich do końca sezonu 2020-21. Zmienią się zasady rozliczania kwot wynikających z licencji zawodników polskich i zagranicznych. Co szczególnie ważne, związek zdecydował się na wsparcie kluczowego dla polskiego rugby projektu realizacji telewizyjnej meczów Ekstraligi Rugby w kwocie 50 000 złotych – czytamy na sport.onet.pl.

Ponadto PZR zadbał o wydzielenie środków na delegacje sędziowskie oraz udział drużyn w turniejach młodzieżowych i siódemkach. Dużym wsparciem może okazać się rekordowo wysoki ministerialny program “Klub”, którego budżet wynosi 55 milionów złotych. Związek zadbał o ułatwienie procedur w ramach danych projektów.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%