Zamknij

Stało się co miało stać. Sezon w niższych ligach zakończony

16:05, 07.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Baronowie wojewódzkich związków piłkarskich zdecydowali, że sezon w IV ligach i niższych klasach rozgrywkowych zostanie zakończony.

Będą awanse, a nie będzie spadków. Ustalenia zawarte pomiędzy 16 szefami wojewódzkich związków muszą jeszcze zostać przyklepane, ale to formalność.

- Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja - czytamy w komunikacie PZPN.

Być może przyszły sezon 2020-21 rozpocznie się wcześniej niż pierwotnie planowano. Gdzieniegdzie pojawia się termin w połowie lipca.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%