Zamknij
REKLAMA

Siatkarski sezon w statystykach

10:22, 23.04.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Siatkarze z Siedlec utrzymali się w I lidze. Koniec rozgrywek to zawsze okazja do podsumowań statystycznych i nie tylko.

W minionym sezonie rozegrano 177 meczów. Po każdym z nich wybierano najlepszego zawodnika, czyli MVP (z ang. Most Valuable Player). O tym kto otrzymał tytuł i pamiątkową statuetkę decydowali komisarze danych zawodów. Najwięcej laurów - aż siedem - otrzymał Patryk Łaba (AZS AGH Kraków). Były siatkarz KPS został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu 2019-20. Poza nim w ścisłej czołówce znalazły się inne znane nazwiska: Dawid Bułkowski (Mickiewicz Kluczbork) oraz Bartosz Krzysiek (Stal Nysa). Mikołaj Sawicki (KPS)  był wyróżniany trzykrotnie.

Komisarze wybierali nie tylko MVP, ale i wyróżniali najlepszych w gronie pokonanych. Pięciokrotnie doceniony został Patryk Napiórkowski (KPS). Najwięcej razy - 9 - wyróżniono Michała Gierżota (SMS PZPS I Spała). Najlepszym blokującym ligi był Bartosz Cedzyński (BBTS Bielsko-Biała), który zdobył 73 punkty dzięki skutecznym akcjom na siatce. Liderem KPS w tej statystyce był Adam Woźnica - 12 zawodnik ligi, autor 42 bloków.

Damian Wierzbicki (LUK Politechnika Lublin) nie miał sobie równych wśród punktujących i atakujących - jego wyniki to 449 i 405. Na 21 i 25 lokatę zapracował Sawicki - 278/206 punktów. Jeżeli chodzi o zagrywających to najlepszy był Artur Pasiński, który zdobył aż 50 punktów, dzięki skutecznemu serwisowi. Sawicki był piąty (42 pkt.). Na 66% skuteczności przyjmował Paweł Rusin z lubelskiej Politechniki. Szymon Biniek (KPS) zajął piątą pozycję ze skutecznością na poziomie 56,75%.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz