Basket wygrał z Hutnikiem. Krok bliżej celu

20:52, 05.01.2020 KS Aktualizacja: 20:52, 05.01.2020

UKS Basket Siedlce zaczął 2020 rok od wygranej z Hutnikiem Warszawa.

Siedlczanie mieli w planach rewanż za porażkę poniesioną w Warszawie. Basket wciąż ma szansę na awans do grupy mistrzowskiej, ale nie może pozwolić sobie na wpadki.

Przez większość pierwszej połowy wydawało się, że to będzie mecz z gatunku “lekkich, łatwych i przyjemnych” dla drużyny Rafała Sobiły. W pewnym momencie po trójce Bartłomieja Ożarka było 34:20. Na przerwę siedlczanie schodzili przy prowadzeniu 41:30.

Hutnicy nie poddali się i zaczęli punktować z dystansu. Basket zdawał się kontrolować sytuację, jednak niespodziewanie po 3/4 meczu jego przewaga została zniwelowana do pięciu punktów (51:46). W ostatniej kwarcie warszawianie zbliżyli się na trzy oczka, jednak na nic więcej gospodarze nie pozwolili. Dobrze dysponowany Dawid Kołodziński trafił ważną trójkę i dał sygnał do ataku. Siedlczanie ostatecznie wygrali 75:64.

W niedzielę 12 stycznia o 17:00 Basket podejmie UKS WGR TEAM Grójec.

UKS Basket Siedlce – Hutnik Warszawa 75:64 (14:6, 27:24, 10:16, 24:18)

Basket: Kołodziński 21, Wasilewski 12, Gustołek 10, Wakuliński 8, Zawadzki 7, Bal 6, Ożarek 5, Lipiński 4, Wróbel 2, Wróblewski