Finał pucharu dla Mazovii i Płomienia

22:33, 02.10.2019 KS Aktualizacja: 22:33, 02.10.2019

W finale okręgowego Pucharu Polski Mazovia Mińsk Mazowiecki zmierzy się z Płomieniem Dębe Wielkie.

Przed półfinałami możliwy był finał z udziałem dwóch Mazovii, jednak mińskie rezerwy grające przez długi czas w osłabieniu nie były w stanie wyeliminować Płomienia. Gola na wagę awansu zdobył Krystian Rogala.

Mniej wyrównane było starcie w Zbuczynie. IV-ligowa Mazovia przyjechała na mecz z Wektrą niemal reprezentacyjnym składem. Przez pierwszy kwadrans mińszczanie praktycznie schodzili z połowy gospodarzy. Najlepszą okazję miał po 25 sekundach Wojciech Wocial, jednak przestrzelił. Wektra szukała swojej szansy po dosyć groźnych wrzutkach ze stałych fragmentów. W 32 minucie Maza wreszcie przełamała opór rywali. Piotr Parobczyk sfinalizował oskrzydlająca akcję Jakuba Zatorskiego. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy asystent przy pierwszym trafieniu zdobył gola. Zatorski ładnie przymierzył z narożnika pola karnego. Piłka po drodze do siatki obiła jeszcze słupek.

Wektra odważnie zaczęła drugą połowę, jednak Janowi Mruzowi zabrakło precyzji w dwóch dogodnych sytuacjach. Dobrze w bramki mińszczan spisał się Mateusz Łysik. W 54 minucie Damian Krasuski popisał się nie lada refleksem, broniąc piłkę po strzale Wociala z rzutu wolnego i rykoszecie. Chwilę później golkiper Wektry był już bezradny. Wocial wbił piłkę po strzale Marcina Kowalczyka. Podsumowaniem spotkania był kapitalny gol Krystiana Przyborowskiego, który z 25 metrów strzelił idealnie w widły. Maza wygrała 4:0 i awansowała do finału, w którym będzie zdecydowanym faworytem.

Finał zostanie rozegrany 16 października o 15:00. Prawdopodobnie w Rudzie, gdzie swoje mecze rozgrywa Płomień.

1/2 finału OPP: Wektra Zbuczyn – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:2)

Bramki: Piotr Parobczyk 32, Jakub Zatorski 40, Wojciech Wocial 55, Krystian Przyborowski 69

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki (46, 20. Maciej Jasiński), 4. Dominik Piekutowski (80, 34. Mateusz Tyszkiewicz), 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 33. Kamil Bobryk (60, 23. Mateusz Prokurat), 3. Kamil Golec, 19. Przemysław Jasiński (60, 15. Wojciech Krasuski) 31. Michał Mruz (87, 14. Łukasz Czarnocki), 5. Damian Golec (56, 21. Patryk Żółkowski) – 13. Jan Mruz

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 18. Dawid Matak, 4. Alan Grabek, 11. Rafał Słowik, 13. Michał Herman (56, 80. Szymon Staska) – 27. Jakub Zatorski (64, 16. Jewhen Romanow), 5. Krystian Przyborowski, 7. Bartosz Malesa (46, 23. Janusz Nojszewski), 45. Piotr Parobczyk, 9. Marcin Kowalczyk – 3. Wojciech Wocial (67, 10. Mateusz Janusiewicz)