Zamknij

Jackowski wicemistrzem świata

19:52, 30.08.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W debiucie w Mistrzostwach Świata Juniorów Cezary Jackowski (Miński Klub Sportowy Taekwon-do Mińsk Mazowiecki) zdobył z drużyną srebrny medal w technikach specjalnych.

Kolejnym celem jest bardzo dobry występ w zbliżających się Mistrzostwach Europy Juniorów w Sarajewie. Bardzo zależy mu na sukcesie w układach formalnych. - Układy formalne to bardzo trudna konkurencja, w której ważne są nawet najmniejsze szczegóły. Po prostu ma ona w sobie to coś, co mi sprawia radość i przyjemność z jej trenowania. W Mistrzostwach Świata nie miałem okazji rywalizować indywidualnie w układach, ale to marzenie spełni się już za kilka tygodni w Mistrzostwach Europy – mówi mińszczanin Cezary Jackowski, który w stolicy Bośni i Hercegowiny wystartuje indywidualnie także w walkach, zaś w drużynie w technikach specjalnych.

W niemieckim Inzell po srebro MŚJ w technikach sięgnęli Dominik Henzel, Adrian Chojnacki, Adrian Korkosiński, Karol Keler, Cezary Jackowski i Kacper Sas.

- Konkurencja drużynowych technik specjalnych rozpoczęła się w trakcie trwania mojej rywalizacji w walkach w wadze do 68kg. W drugim pojedynku, po dogrywce do pierwszego czystego trafienia, musiałem uznać wyższość Kolumbijczyka Alejandro Davida Camargo. Niepowodzenie zmotywowało mnie do jeszcze cięższej pracy, by udowodnić, że powołanie mnie do reprezentacji kraju było dobrą decyzją. Musiałem także szybko wziąć się w garść i zachować zimna głowę. Oddałem jeden skok nomo yop (130 cm) i była to nasza czwarta zaliczona technika. W ten sposób zapewniliśmy sobie dogrywkę w finale z Nową Zelandią – powiedział podopieczny trenera Mistrza Jacka Łuniewskiego (w kadrze ćwiczy pod okiem tego szkoleniowca oraz Marcina Wołosza i Łukasza Stawarza).

Cezary Jackowski ma 16 lat, podobnie jak Karol Keler i Adrian Chojnacki, starsi są zaś pozostali wicemistrzowie świata. - Od 10 lat trenuję w MKS Taekwon-do, a start w Niemczech był moim debiutem z orzełkiem na piersi. Z chłopakami z kadry trenowaliśmy na zgrupowaniach w Zakopanem i w Spale. Oprócz zajęć w klubie w Mińsku Mazowieckim, dodatkowo ćwiczę 4-5 razy w tygodniu w swoim domu. Bardzo dużo się rozciągam i robię układy eliminując błędy, które wkradają się, gdy dochodzi stres. Oprócz tego wykonuję trening techniczny, a wtedy ćwiczę akcje do zawodów. Oczywiście w trakcie treningów nie może zabraknąć zajęć wytrzymałościowo-kondycyjnych – dodał.

Po MŚJ w Inzell, Cezary Jackowski zdobył złoty medal w walkach do 70kg i srebrny w układach 1 Kup – II Dan podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie-Słupiec. Już niebawem zawodnika z Mińska Mazowieckiego czeka debiut w Mistrzostwach Europy w Sarajewie. – Chcę pokazać się z jak najlepszej strony w każdej konkurencji. Start w układach indywidualnych na zawodach takiej rangi był moim marzeniem od dzieciaka - przyznał. Z MKS-u powołanie na ME otrzymała również Julia Kawka.

Od września Czarek Jackowski będzie uczył się w klasie wojskowej w Zespole Szkół nr 1 im.Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.
 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone