Dobry wynik Staręgi w Toblach

16:46, 29.12.2018 KS Aktualizacja: 16:54, 29.12.2018

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zajął 11 miejsce w zawodach Pucharu Świata we włoskim Toblach.

W Toblach zainaugurowano Tour de Ski, czyli cykl o wysokim prestiżu. Już w kwalifikacjach sprintu na 1,3 kilometra siedlczanin zaprezentował swoją gotowość do walki o wysokie lokaty. Staręga przebrnął kwalifikacje z 18 czasem.

W ćwierćfinale było równie dobrze. Reprezentant Polski pokonał trasę w czasie 2.19,99 i wpadł na metę jedynie za plecami Aleksandra Bolszunowa. Staręga awansował do półfinału, ale nie starczyło mu sił na skuteczną walkę o finał. Przez długi czas biegacz Rawy utrzymywał się na drugim miejscu, jednak dobiegł na metę jako szósty.

Ostatecznie Staręga został sklasyfikowany na 11 lokacie. To jego najlepszy wynik w sezonie. Wygrał Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.