Zamknij

Henryk Brodowski: Igrzyska LZS to forma podziękowania

09:31, 18.08.2018 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Wywiad z Henrykiem Brodowskim, wójtem gminy Siedlce.

Powierzenie Siedlcom organizacji igrzysk LZS to docenienie i WLKS, i miasta, i gminy.

Myślę, że to wyróżnienie dla wszystkich, że igrzyska, których czeka nas już 21 edycja, odbędą się w Siedlcach. Chcę powiedzieć, że nasz WLKS działa prężnie. Zawodnicy trenujący w klubie dają powody do dumy. Przykładem z ostatnich dni był Tomasz Jaszczuk, który zajął piąte miejsce na mistrzostwach Europy w Berlinie. Zarząd WLKS wraz z dyrektorem podjęli się zorganizowania ogólnopolskich igrzysk. Dzięki tej inicjatywie młodzież z gminy Siedlce będzie mogła potwierdzić swoje umiejętności. Jestem pewny, że igrzyska będą udane. Za każdym razem, kiedy WLKS za coś się bierze to robi to dobrze.

Gmina Siedlce i WLKS od lat zajmują czołowe lokaty w klasyfikacjach współzawodnictwa sportowego w gminach do 20 tysięcy mieszkańców.

Gmina Siedlce docenia to, że nasza młodzież z naszych szkół zajęła zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji gmin do 20 tysięcy mieszkańców. To jest duże wyróżnienie i nagroda za pracę włożoną przez nauczycieli promujących sport. Chcę powiedzieć, że rada gminy wspólnie z wójtem w formie wynagrodzenia ich wysiłków buduje boisko trawiasta ze sztuczną nawierzchnią, bieżnią i skoczniami przy szkole w Iganiach. Oddanie boiska nastąpi 24 sierpnia, natomiast do uroczystego otwarcia z poświęceniem dojdzie 16 września. Mam nadzieję, że mieszkańcy i Igań, i Opola dopiszą, a najmłodsi będą czerpać korzyści z tej inwestycji.

Czy to jedyna sportowa inwestycja w gminie Siedlce?

Gmina Siedlce to duża gmina, jej ludność oscyluje w okolicach 18,5 tysiąca mieszkańców, zarządza siedmioma zespołami oświatowymi. Na drugim krańcu bardziej na wschód budujemy boisko w Pruszynie. Szkoła działa prężnie, a jej uczniowie osiągają dobre wyniki w sporcie. W tym miesiącu wielofunkcyjne boisko zostanie oddane do użytku. To przyczyni się do rozwoju młodzieży. Na terenie Pruszyna mamy prężnie działające grupy strażaków, które nie miały gdzie pobiegać, a nawet poćwiczyć. Boisko przysłuży się także OSP.

Inwestycja w sport młodzieżowy zawsze opłaca się?

Wierzymy, że wszelkie nasze działania spłacą się. W innych gminach dochodzi do zamykania szkół, zaś u nas nieustannie trwają prace nad rozbudową infrastruktury oświatowej. W 2016 roku oddaliśmy do użytku rozbudowaną szkołę w Białkach, rok później w Strzale. Poza tym rozbudowujemy przedszkole w Iganiach.

Czy gmina Siedlce traktuje nadchodzące igrzyska jako formę promocji?

21 Ogólnopolskie Igrzyska LZS to dla gminy znakomita promocja, a jednocześnie forma podziękowania za to co robimy. Lepiej dla młodzieży, żeby zajmowała się sportem, a nie siedziała przed komputerami. Dziękujemy wszelkim władzom, które przyczyniły się do tego, że igrzyska odbędą się w Siedlcach. Gmina włączyła się aktywnie w organizację zawodów, aby wszyscy uczestnicy zapamiętali je na długo.

Jak ważną pozycję zajmuje sport w życiu gminy?

Sport zajmuję bardzo ważną pozycję, ponieważ do jego uprawiania zachęcamy młodzież, której w gminie Siedlce nie brakuje. Efekty widać po pucharach, które stoją na eksponowanych miejscach na półkach w gabinecie wójta.

WLKS stara się, aby imprezy rangi mistrzowskiej gościły w różnych ośrodkach gminy Siedlce. To działanie godne pochwały.

WLKS blisko współpracuje ze szkołami, dzięki czemu łatwiej było o organizację imprez sportowych. Jesteśmy największą gminą w powiecie siedleckim, a także najbogatszą, ponieważ dysponującą budżetem o wysokości 90 milionów złotych. Nie będziemy szczędzić grosza na sport, do którego młodzież garnie się.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone