Na początek porażka z ekstraklasową Wisłą

18:21, 30.06.2018 KS Aktualizacja: 19:46, 30.06.2018

Rok temu Pogoń Siedlce wygrała 3:0 w sparingu z Wisłą Płock. Zwycięstwo nie okazało się zwiastunem dobrego sezonu. Być może porażka 2:4 okaże się nim.

W pierwszej połowie obie drużyny grały aktywnie, jednak skuteczniejsza była Wisła. Płocczanie objęli prowadzenie w 11 minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Nico Varelę. Jedenastkę sprokurował Paweł Łydkowski, który sfaulował Mateusza Szwocha. Pogoniści szybko odpowiedzieli. W 16 minucie piłka trafiła do jednego z pięciu testowanych zawodników, a on lobem pokonał Bartłomieja Gradeckiego. Kolejne minuty były wyrównane. W 29 minucie Wiślacy zadali kolejny cios. Po rzucie rożnym Damian Byrtek zgrał głową do Damiana Szymańskiego, który popisał się pięknym strzałem nożycami. Kilka chwil później ten sam piłkarz wykończył akcję, w której ofensywa Wisły rozklepała defensywę Pogoni.

Po zmianie stron Wisłą osiągnęła zdecydowaną przewagę, ale była na bakier ze skutecznością. Jedyną bramkę dla Nafciarzy zdobył Oskar Zawada, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał dobrze dysponowanego Przemysława Frąckowiaka. Najlepszym piłkarzem płocczan był jednak Carlitos, który siał popłoch w szeregach siedleckiej defensywy. W ostatniej akcji meczu Pogoń zmniejszyła rozmiary porażki. Z rzutu wolnego zacentrował Damian Świerblewski, a piłkę do siatki gospodarzy strzałem z głowy wpakował Maciej Wichtowski.

W sobotę 7 lipca o 12:00 Pogoń zagra kolejny sparing. Do Siedlec zawita ligowy rywal - Znicz Pruszków.

Wisła Płock – Pogoń Siedlce 4:2 (3:1)

Bramki: Nico Varela 11 k, Damian Szymański 29, 36, Oskar Zawada 57 – zawodnik testowany III 16, Maciej Wichtowski 90+1

Wisła: 28. Bartłomiej Gradecki (46, 87. Marcel Zapytowski) – 95. Patryk Stępiński (46, 20. Cezary Stefańczyk), 18. Alan Uryga (46, 26. Igor Łasicki), 17. Damian Byrtek (46, 5. Bartłomiej Sielewski), 22. Krystian Miś (46, 2. Marcin Warcholak) – 96. Jakub Łukowski (46, 69. Patryk Wieliczko), 8. Dominik Furman (32, 6. Damian Rasak), 4. Damian Szymański (46, 14. Adam Dźwigała), 9. Mateusz Szwoch (46, 19. Karol Angielski), 7. Nico Varela (46, 11. Carlitos) – 16. Oskar Zawada

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 7. zawodnik testowany I (46, 13. Sebastian Krawczyk), 23. Piotr Mroziński (46, 17. Maciej Wichtowski), 15. Paweł Łydkowski (46, 99. zawodnik testowany IV), 27. Jakub Szrek (52, 20. Piotr Krawczyk) – 8. Paweł Garyga (46, 11. Michał Bajdur), 2. zawodnik testowany II (46, 22. Mateusz Omieciuch), 10. Lucas Guedes (83, 3. Piotr Ceranka), 18. Andrzej Rybski (46, 21. zawodnik testowany V), 34. Dominik Kun (46, 24. Damian Świerblewski) – 14. zawodnik testowany III (46, 9. Adrian Paluchowski).