Szóste zwycięstwo rugbistów w Ekstralidze

17:21, 10.06.2018 KS Aktualizacja: 19:00, 10.06.2018

Rugbiści Pogoni wygrali 15:13 z Budowlanymi Lublin. Mecz był toczony w upalnych warunkach pogodowych.

Po kilku minutach na tablicy widniał remis 3:3. Na karnego Przemysława Rajewskiego odpowiedział Piotr Skałecki - znany z występów w Pogoni. Kolejne minuty były niemrawe. Ukrop lejący się z nieba nie ułatwiał budowania skutecznych ataków. W 27 minucie Skałecki wykorzystał kolejnego karnego i zrobiło się 6:3 dla lublinian. Końcówka należała do Pogoni. Najpierw przyłożył Daniel Trybus, a chwilę później Daniel Gdula sfinalizował składną akcję zapoczątkowaną przez Rajewskiego i rozrzuconą przez Andreia Cebotariego. - Po pierwszej połowie prowadziliśmy 15:6 i wydawało się, że po przerwie tylko powiększymy przewagę. Po karnym przyłożeniu zaczęła się nerwówka, która trwała do samego końca. Pośpiech i nerwy to nie są dobrzy doradcy - przyznał Adrian Chróściel, świeżo upieczony ojciec Kubusia.

W drugiej połowie nie brakowało nerwów. Karne przyłożenie zostało zapisane na konto Jakuba Bobruka. - Jakiekolwiek punkty dają nam wygraną - słychać było nawołania w szeregach gospodarzy. W 61 minucie Skałecki zdecydował się na strzał z karnego z połowy boiska, ale trafił w poprzeczkę. W końcówce siedlczanie zepchnęli rywali do defensywy (grali 15 na 13), ale nie zdołali zanotować kolejnych przyłożeń. Pogoniści wygrali tylko 15:13, ale po raz szósty z rzędu w bieżącym sezonie.

- Budowlani byli słabsi niż u nas. Ta wygrana mnie nie cieszy, ponieważ powinniśmy wysoko wygrać przy konsekwentnej grze. Stworzyliśmy praktycznie jedną składną akcję, po której objęliśmy prowadzenie 15:6. To był moment, w którym powinniśmy ułożyć sobie grę. Nie wiem co się dzieje z tą drużyną. Nie potrafiliśmy wygrać przewagi 15 na 13. Nie ma lidera, który podpowie, żeby w takiej sytuacji otworzyć grę - przyznał Andrzej Kopyt.

W sobotę 16 czerwca Pogoń podejmie Juvenię Kraków. Początek meczu o 16:00.

Budowlani Lublin – Awenta MKS Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)

Punkty: Jakub Bobruk 7 (KP), Piotr Skałecki 6 (2 K) – Daniel Gdula 5 (P), Daniel Trybus 5 (P), Przemysław Rajewski 3 (K), Sergio Kwernadze 2 (pd)

Pogoń: 17. Kostiantyn Guriłow (70, 16. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski, 4. Dawid Dybowski (41, 19. Wojciech Twarowski), 5. Marek Mirosz, 7. Maciej Panasiuk, 6. Norbert Kargol, 18. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergio Kwernadze, 11. Andrei Cebotari, 15. Daniel Gdula, 12. Narek Manukjan (78, 24. Paweł Antoszczuk), 23. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski (52, 25. Bartosz Nasiłowski)