Skra postawiła się liderowi z Siedlec. Pogoń z awansem

17:39, 02.06.2018 KS Aktualizacja: 17:07, 10.06.2018

Podopieczni Andrzeja Kopyta wygrali 34:3 ze Skrą Warszawa i zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej.

Do 30 minuty na obiekcie Skry przy ulicy Wawelskiej pachniało niespodzianką. Pogoniści zaczęli mecz tak jak na faworyta przystało, jednak grali zbyt nerwowo. Po pięciu minutach beniaminek z Warszawy wywalczył karnego, którego na punkty zamienił Mateusz Kocoń. Skra cofnęła się do defensywy, a Pogoniści bili głową w mur. Dopiero przyłożenie Kostiantyna Guriłowa odmieniło rezultat spotkania. Chwilę później Skra mogła wrócić na prowadzenie, ale Kocoń nie wykorzystał karnego. W końcówce pierwszej połowy Daniel Gdula wykorzystał stały fragment gry i ustalił wynik do przerwy na 8:3. Na domiar złego dla gospodarzy żółtą kartkę obejrzał ekspogonista Jan Cal.

W pierwszych minutach drugiej połowy siedlczanie wykorzystali grę w przewadze. Najpierw Norbert Kargol wykorzystał altruistyczne podanie Andreia Cebotariego, a po chwili Tomasz Biernacki sfinalizował "nożną" akcję Sergio Kwernadzego oraz Gduli. Na punkt bonusowy Pogoniści zapracowali dopiero w końcówce. W 74 minucie przyłożył Marek Mirosz. O ostatnią piątkę w finałowej akcji meczu postarał się Przemysław Rajewski, który zaliczył przebojowy rajd. Pogoń wygrała 34:3 i jest już pewna awansu do grupy mistrzowskiej.

W niedzielę 10 czerwca o 12:00 Pogoniści zagrają w Lublinie z Budowlanymi.

Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce 3:34 (3:8)

Punkty: Mateusz Kocoń 3 (K) – Tomasz Biernacki 5 (P), Daniel Gdula 5 (K, pd), Kostiantyn Guriłow 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Sergio Kwernadze 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Paweł Grabski (41, 16. Tomasz Gołąb), 2. Kostiantyn Guriłow (59, 17. Dawid Rajewski), 3. Adrian Chróściel, 4. Wojciech Twarowski (41, 19. Krystian Olejek), 5. Marek Mirosz, 6. Maciej Panasiuk (76, 24. Paweł Antoszczuk), 7. Norbert Kargol, 18. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergio Kwernadze, 11. Andrei Cebotari (78, 20. Paweł Stempel), 13. Daniel Gdula, 12. Narek Manukjan, 23. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski