Zamknij

Siedlecki sędzia otrzymał propozycję korupcyjną

06:15, 15.05.2018 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Sędzia z Siedlec Kamil Baranowski otrzymał propozycję korupcyjną przed meczem III ligi Tur Bielsk Podlaski - Widzew Łódź.

Baranowski miał otrzymać propozycję otrzymania sześciocyfrowej kwoty w zamian za pomoc w ustaleniu wyniku. Sędzia z Siedlec wykazał się zdrowym rozsądkiem, nie przyjmując oferty i informując przełożonych. Niestety, władze sędziowskie nie postąpiły tak jak powinny. Przełożeni Baranowskiego nie zamienili mu meczu, a na domiar złego nie utrzymali sprawy do wiedzy odpowiednich organów. Sędzia zaczął otrzymywać pogróżki, więc zgłosił sprawę na policję.

Ostatecznie Baranowski nie poprowadził meczu Tur - Widzew, który zakończył się wygraną łodzian w stosunku 1:0.

PZPN już zajął się sprawą. "Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wszczął postępowanie wyjaśniające w związku z otrzymaniem propozycji korupcyjnej przez sędziego wyznaczonego do prowadzenia spotkania w jednej z niższych klas rozgrywkowych. Arbiter przed meczem otrzymał anonimowy e-mail z propozycją korupcyjną wraz z pogróżkami. Sprawa została zgłoszona również na policję.
PZPN stanowczo potępia wszelkie przejawy działań korupcyjnych i zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN każdorazowe podejrzenie nieuczciwych działań będzie oznaczało wszczęcie postępowania wyjaśniającego przez rzecznika dyscyplinarnego."

Baranowski na razie nie skomentował sprawy.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone