Przełamanie Pogoni! Hat trick Palucha

17:59, 13.05.2018 KS Aktualizacja: 18:34, 15.05.2018

Pogoń Siedlce przełamała się na własnym stadionie! Biało-niebiescy wygrali 3:2 z Chojniczanką.

W Pogoni zaszły trzy wymuszone zmiany. Do składu wskoczyli Michał Bajdur, Jarosław Ratajczak oraz Andrzej Rybski kosztem Damiana Świerblewskiego, Macieja Wichtowskiego i Dariusza Zjawińskiego. Na ławce Pogoni zabrakło zawieszonego Dariusza Banasika. Przed meczem pamiątkową koszulkę od byłego pracodawcy otrzymał Rybski.

Pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany. Najlepszą okazję dla Pogoni miał Rybski, ale nie zdołał oddać czystego strzału. W 19 minucie szczęście uśmiechnęło się do Chojniczanki. Maciej Górski wrzucał z lewego skrzydła, Rafał Misztal trącił piłkę, a do siatki wpakował ją Wojciech Lisowski. Kolejne minuty były przeraźliwie nudne. W 35 minucie Maciej Górski oddał niecelne uderzenie zza narożnika pola karnego. Odpowiedź Pogoni była zabójcza. W 38 minucie Adrian Paluchowski wpakował piłkę do chojnickiej bramki po zgraniu głową w wykonaniu Mateusza Żytki. W ostatniej akcji pierwszej połowy siedlczanie trafili po raz drugi. Radosław Janukiewicz obronił strzał Daniela Chyły z głowy, ale przy dobitce Paluchowskiego był bezradny. To 10 gol napastnika Pogoni w sezonie, czwarty strzelony przeciwko Chojniczance. Do przerwy było 2:1 dla Pogoni.

Tuż po zmianie stron Paluchowski miał szansę na hat tricka, ale zabrakło mu centymetrów po wstrzeleniu piłki przez Bajdura. W 51 minucie skrzydłowy Pogoni uderzał na raty z rzutu wolnego, ale Janukiewicz był czujny. Chwilę później Chojniczanka postarała się o wyrównanie. Po centrze Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego celnie główkował Tomasz Boczek. W 56 minucie Chyła nie zdołał skutecznie zamknąć dośrodkowania Bajdura z rzutu wolnego. Chwilę później bliski szczęścia był Ratajczak, ale piłka po jego strzale minęła chojnicką bramkę. W 61 minucie ponownie dał znać o sobie kat Chojniczanki. W tę rolę wcielił się Paluchowski, który wykończył altruistyczne dogranie Dominika Kuna. W 73 i 74 minucie Pogoń miała opatrzność po swojej stronie. Najpierw Adam Ryczkowski nie zrobił użytku z bezpańskiej piłki w polu karnym gospodarzy, a następnie Dominik Jończy ostemplował poprzeczkę. W końcówce Pogoniści skutecznie się bronili i zanotowali pierwsze domowe zwycięstwo w 2018 roku!

W sobotę 19 maja o 20:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 38, 45+1, 61 - Wojciech Lisowski 19, Tomasz Boczek 53

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 11. Michał Bajdur (83, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 23. Piotr Mroziński), 18. Andrzej Rybski (69, 17. Przemysław Rodak), 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski