Lechia pokonana. Rugbiści Pogoni z brązowym medalem!

15:57, 11.11.2017 KIN

Zespół rugbistów Awenty Pogoń Siedlce pokonał w sobotę Lechię Gdańsk 18:3 i zakończył tegoroczne rozgrywki Ekstraligi na trzecim miejscu.

Siedlczanie przez większość rozgrywek mieli ogromne szanse na grę w finale. Jednak tydzień temu, po wygranej Budowlanych Łódź w Sopocie z Ogniwem, spadli w tabeli na trzecie miejsce i pozostała im walka w „małym finale” o trzecie miejsce i brązowe krążki. Do sobotniego meczu w Siedlcach z czwartą w tabeli Lechią Gdańsk Pogoń przystąpiła bez kilku zawodników kontuzjowanych bądź zawieszonych. Mecz był bardzo wyrównany. Po wykorzystaniu przez Janeczkę w 30 minucie karnego i w 36 minucie ponownej próby, Pogoń prowadziła do przerwy 6:0. Po zmianie stron udanym rajdem po skrzydle Rajewski podwyższył przyłożeniem na 11:0. W 58. minucie Nowicki z Lechii wykorzystał karnego i przy stanie 11:3 gdańszczanie rzucili się do ataków. Piętnastka Pogoni wytrzymała napór rywali i w końcówce Rokicki przyłożeniem oraz Janeczko podwyższeniem przypieczętowali zwycięstwo Pogoni 18:3.
Wywalczony 11 listopada brązowy medal MP seniorów jest kolejnym sukcesem sekcji rugby MKS Pogoń Siedlce. Przypomnijmy, trzy lata temu Pogoń była wicemistrzem kraju (przegrała finał Ekstraligi z Lechią Gdańsk).

Więcej o sobotnim meczu w najbliższym wydaniu „Życia Siedleckiego”.