Druga połowa dla Miedzi

18:51, 28.10.2017 KS

Po meczu pełnym zwrotów akcji Pogoń Siedlce przegrała 2:3 z Miedzią Legnica.

Trener Bartosz Tarachulski dokonał jednej wymuszonej zmiany w składzie. Wykartkowanego Daniela Chyłę zastąpił Michał Bajdur.

Pierwsza połowa toczyła się przy obfitych opadach deszczu. Próbował to wykorzystać Jakub Vojtus, który w 9 minucie trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego z około 25 metrów. Odpowiedź Pogoni była zabójcza. Miedź popełniła poważny błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Bajdur sprytnie podał do Adriana Paluchowskiego, który strzałem bez przyjęcia pokonał Łukasza Sapelę. Chwilę później do strzału po stałym fragmencie gry doszedł Maciej Wichtowski, ale uderzył zbyt lekko. Miedź ożywiła się około 20 minuty. Strzał Przemysława Mystkowskiego był jednak za słaby, a Franka Adu Kwamego niecelny. W 29 minucie Dariuszowi Zjawińskiego zabrakło centymetrów po technicznym strzale. Miedź uzyskała przewagę i doprowadziła do remisu. Aktywny Vojtus wykończył dośrodkowanie Grzegorza Bartczaka z prawej flanki. Pogoń odpowiedziała bramką. W 36 minucie Grzegorz Tomasiewicz wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Tomislava Bozicia na Paluchowskim. Tym samym do przerwy Pogoń prowadziła 2:1.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Pogonistów. Konrad Gąsiorowski dopatrzył się faulu Mateusza Żytki na Vojtušu. Siedleccy piłkarze protestowali, próbując przekonać sędziego, że powinien być rzut wolny. Rozjemca z Białej Podlaskiej nie uległ jednak naciskom, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. W 57 minucie Bajdur nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji. Niewykorzystana okazja zemściła się po kontrze gości z Legnicy. Łobodziński dograł do Marquitosa, który oddał idealne uderzenie w samo okienko. W 68 minucie Tomasiewicz niecelnie strzelił z dystansu. Kilka chwil później Pogoń skontrowała gości, ale Piotr Mroziński posłał piłkę po niewłaściwej stronie słupka. Pogoniści pomimo starań nie zdołali doprowadzić do remisu.

W sobotę 4 listopada Pogoń zagra w Niepołomicach z Puszczą.

Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 2:3 (2:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 12, Grzegorz Tomasiewicz 36 k – Jakub Vojtuš 32, 49 k, Marquitos 61

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 9. Dariusz Zjawiński, 23. Piotr Mroziński (76, 21. Łukasz Jegliński), 35. Dawid Polkowski, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (67, 92. Cezary Demianiuk) – 87. Adrian Paluchowski (84, 7. Paweł Garyga)