Zamknij

Aby odstraszyć agresora…

13:50, 03.10.2023 ID/MIA Aktualizacja: 13:56, 03.10.2023
Skomentuj

- Naszym zadaniem jest odstraszenie agresora tak, aby nie odważył się na wejście do Polski. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że władcy Kremla postanowili odbudować Imperium Rosyjskie. Żeby to zatrzymać, budujemy silne państwo polskie, a 18. Dywizja Zmechanizowana należy do tych najważniejszych jednostek na mapie bezpiecznej Polski – mówił Mariusz Błaszczak w Siedlcach.

Minister obrony narodowej we wtorek, 3 października, złożył wizytę w rozbudowanym kompleksie wojskowym w Siedlcach. Najważniejszym  punktem spotkania było podpisanie umowy o formowaniu 18. Brygady Zmotoryzowanej, której siedzibą będzie miejscowość Poniatowa (woj. lubelskie), a  w jej skład będzie wchodziło pięć garnizonów, w tym jeden w Radzyniu Podlaskim.

- Powołujemy do życia nowe jednostki wojskowe w nowych lokalizacjach, po to,  aby skutecznie odstraszyć agresora. Zadaniem Wojska Polskiego jest zamknięcie  tzw.  bramy brzeskiej – zaznaczył minister Błaszczak. - Zarzuty od opozycji, że za kupujemy za dużo sprzętu, to jest jakaś pokrętna polityka. Ale co się dziwić,  skoro oni likwidowali jednostki wojskowe. Ja będę konsekwentny i będę wyposażał Wojsko Polskie w dużą ilość sprzętu – zapewnił.

Mariusz Błaszczak podkreślił też konieczność  inwestowania w infrastrukturę wojskową. – Ta około miliardowa inwestycja jest tutaj niezbędna, aby mogło w Siedlcach funkcjonować Wojsko Polskie. Obecność wojska jest tu także ważnym impulsem do gospodarczego rozwoju miasta – zaznaczył.

Prace przy rozbudowie siedleckiego kompleksu wojskowego cały czas trwają.

(ID/MIA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

JoannaJoanna

0 0

Waszym zadaniem jest stworzyć taka armię która pokona agresora a nie tylko będzie odstraszać panie ministrze od 7 boleści 17:35, 05.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%