1021 kandydatów na 60 miejsc przygotowanych dla przyszłych lekarzy na UPH.
10 lipca o godz. 20.00 została zamknięta rekrutacja na kierunek lekarski na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.
W związku z wielokrotnym przekroczeniem limitów przyjęć, rekrutację zakończono już po pierwszym etapie.
17 lipca o godz. 14:00 zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia na kierunek lekarski.
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na kierunek lekarski było uzyskanie z egzaminu maturalnego min. 30% punktów na poziomie rozszerzonym lub min. 60% punktów na poziomie podstawowym.
Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie dwóch przedmiotów spośród:
1) obowiązkowo biologia (poziom rozszerzony) - waga przedmiotu 60%;
2) jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia (poziom rozszerzony) albo fizyka/fizyka i astronomia (poziom rozszerzony) albo matematyka (poziom podstawowy albo rozszerzony) - waga przedmiot 40%.
Ostateczna liczba punktów jaką otrzyma kandydat, liczona jest jako suma punktów z dwóch, wskazanych przez osobę ubiegającą się o przyjęcie na studia, przedmiotów.
Jeżeli przyjęcie kandydatów z taką samą ostateczną liczbą punktów powodowałoby przekroczenie limitu przyjęć, o kolejności w tej grupie decyduje liczba punktów z przedmiotu biologia z pominięciem wagi.
Przedmioty, które będą brane pod uwagę przy obliczaniu punktów wskazywał kandydat w momencie rejestracji w systemie IRK.
Lista rankingowa tworzona jest na podstawie ostatecznej liczby punktów uzyskanych przez wszystkich, uprawnionych do ubiegania się o przyjęcie na studia na kierunek lekarski kandydatów, która określa kolejność przyjmowania na studia.
Komisja Rekrutacyjna w oparciu o listę rankingową oraz limit miejsc dla kierunku lekarskiego (60 miejsc), ustalony przez Ministra Zdrowia, ogłasza listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. Pozostali kandydaci z listy rankingowej stanowią listę rezerwową. Kandydat, który otrzyma na swoje osobiste konto rejestracyjne w systemie IRK informację o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia, zobowiązany jest do złożenia kompletu wymaganych dokumentów w terminie od 18 do 24 lipca.
Dla studentów kierunku lekarskiego przygotowano program studiów, oparty na standardach kształcenia, zapewniono kadrę dydaktyczną, legitymującą się dorobkiem naukowym i doświadczeniem praktycznym oraz infrastrukturę kliniczną. Rozbudowano infrastrukturę uczelni za ponad 20 mln zł. Powstały nowoczesne pracownie i laboratoria m.in. Pracownia Anatomii Prawidłowej, Laboratorium Biologii Molekularnej i Genetyki oraz Centrum Symulacji Medycznych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz