Zamknij

Dofinansowanie dla Węgrowa

09:42, 22.05.2023 źródło: UM Węgrów Aktualizacja: 10:12, 22.05.2023
Skomentuj

W Węgrowskim Ośrodku Kultury 19 maja zostały podpisane umowy dotyczące dofinansowania z Samorządu Województwa Mazowieckiego dla Węgrowa.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” miasto Węgrów pozyskało 4 mln zł na dofinansowanie zadania pn.: „Budowa i przebudowa dróg gminnych w mieście Węgrów”, w ramach którego objęte dofinansowaniem byłyby ulice: ks. Czarkowskiego łącząca ulicę Staszica z ulicą Gdańską, Ewangelicka i Litewska.

Natomiast w ramach programu „Mazowsze dla Ochotniczych Straży Pożarnych” miasto pozyskało 100 tys. zł na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego i 40 tys. zł na remont dachu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie. Ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego umowę podpisała marszałek Elżbieta Lanc i marszałek Janina Ewa Orzełowska, ze strony miasta burmistrz Węgrowa - Paweł Marchela.

W uroczystości również udział wzięli: zastępca burmistrza pani Halina Ulińska, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Marcin Podgórski oraz dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Dariusz Stopa.

Uzyskane dofinansowanie w wysokości 4 mln zł na „Budowę i przebudowę dróg gminnych w mieście Węgrów” wymaga wkładu finansowego Węgrowa na realizację zadania w wysokości około 2,6 mln zł. Miasto obecnie nie ma takich środków finansowych, dlatego też podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Węgrowa 27 kwietnia burmistrz Paweł Marchela zwrócił się do rady o wyrażenie zgody na sprzedaż terenu przy ul. Przemysłowej, który jest przeznaczony do parkowania samochodów. Niestety radni nie wyrazili zgody na podjęcie uchwały na sprzedaż tego terenu. Na najbliższych posiedzeniach komisji stałych Rady Miejskiej sprawa będzie ponownie procedowana.

Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela podziękował Zarządowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie finansowe dla Miasta Węgrowa.

(źródło: UM Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%