Nowe możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów w Zakładzie Radioterapii i Medycyny Nuklearnej w Siedleckim Centrum Onkologii.
26 kwietnia w sali konferencyjnej Siedleckiego Centrum Onkologii odbyła się prezentacja nowych możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów. Zakup nowoczesnego wyposażenia zakładu był możliwy dzięki 1,3 mln zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego.
W wydarzeniu udział wzięły członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele władz szpitala i samorządu miasta.
Podczas prezentacji zaprezentowano nowe wyposażenie, zwiększające możliwości leczenia napromienianiem. Rozwój mazowieckich placówek zdrowia to jeden z priorytetów zarządu województwa.
- Rozwój medycyny jest bardzo szybko, dlatego staramy się, aby nasze placówki medyczne były jak najlepiej i najnowocześniej wyposażone. Zakład Radioterapii i Medycyny Nuklearnej, w którym dziś jesteśmy, to nowe szanse na leczenie dla pacjentów z Mazowsza - podkreślała Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa.
Ponad milionowe dofinansowanie z budżetu województwa zostało przeznaczone na zakup: detektora do pomiarów małych pól z wyposażeniem, matrycy do weryfikacji małych pól do kontroli poprawności realizacji leczenia z zastosowaniem technik stereotaktycznych, komory studzienkowej z wyposażeniem do pracowni Brachyterapii, a także rozbudowę wykorzystywanego akceleratora TrueBeam o systemie synchronizacji oddechowej pacjenta. Respiratory Gating wraz z opcjami obrazowania dla systemu CBCT, umożliwiającego precyzyjne napromienienie zmiany nowotworowej w wybranej fazie oddechowej przy jednoczesnej redukcji dawki na tkanki zdrowe.
Nowoczesny sprzęt służy już chorym na ten nowotwór z naszego regionu.
- Siedleckie Centrum Onkologii to jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w kraju. Zapewnia chorym leczenie na najwyższym poziomie. Prezentowane dzisiaj nowoczesne metody leczenia napromieniowaniem tylko potwierdzają, z jak wysokimi standardami mamy do czynienia - zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa.
Zakład Medycyny Nuklearnej SCO zajmuje się diagnostyką i terapią różnych schorzeń przy zastosowaniu pierwiastków promieniotwórczych. Ma to zastosowanie niemal w każdej gałęzi medycyny. Pozwala na ocenę stadium choroby, wybrania odpowiedniej metody leczenia pacjenta, a także na skuteczność zastosowanej terapii. Badania radioizotopowe są bezpieczne i mało inwazyjne dla pacjenta.
Podstawą działalności Siedleckiego Centrum Onkologii jest kompleksowa diagnostyka i leczenie nowotworów. W oparciu na najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną doskonale rozpoznają i określają w wielodyscyplinarnych zespołach lekarzy specjalistów optymalny sposób leczenia.
- W Siedleckim Centrum Onkologii dbamy o pacjenta od momentu przekroczenia przez niego progu naszej placówki. Troszczymy się o jego komfort w obszarach związanych z odpowiednim odżywianiem, rehabilitacją przed leczeniem zabiegowym i po nim oraz wsparcie w sferze psychologicznej, co jest niezmiernie ważne w całym procesie leczenia i powrotu do zdrowia- zaznacza Marcin Kulicki, prezes zarządu mazowieckiegoszpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz