Zamknij
REKLAMA

Dzień dla zdrowia

09.48, 23.01.2023 ID Aktualizacja: 10.05, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Dzień otwarty w siedleckim Centrum Onkologii.

20 stycznia w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach w Centrum Onkologii odbył się dzień otwarty.

Wszyscy chętni mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji onkologicznych, urologicznych i chirurgicznych. Była także możliwość zrobienia badań: usg piersi, cytologia, mammografia czy pomiar cukru i ciśnienia tętniczego. 

Można było także skorzystać z porad dietetyka, psychologa lub fizjoterapeuty.

Największą niespodzianką był pokaz demo robota. Każdy chętny mógł przez chwilę poczuć się jak chirurg.

- Dzisiaj chciałbym rozpropagować nowoczesną technikę chirurgiczną operowania przy użyciu robota Da Vinci. Jest to coś co korzystnie wpływa na przebieg pooperacyjny chorych operowanych tą techniką. Ponadto skraca hospitalizacji nawet o kilka dni. Robot jest u nas blisko 3 lata i bardzo pomaga nam w pracy. Mało tego, powiedziałbym, że jest to pierwszy taki robot w województwie mazowieckim, którym można operować pacjentów NFZ - mówił dr hab. n.med. Jakub Radziszewski.

Na wydarzeniu nie zabrakło również pań ze Stowarzyszenia RakOut, które na co dzień są wsparciem dla wielu chorych kobiet i ich rodzin.

- My jako stowarzyszenie zawsze chętnie bierzemy udział w takich wydarzeniach. W tym roku jesteśmy po raz drugi i jesteśmy wdzięczni za zaproszenie. Dla nas jest to impreza bardzo otwarta i fajna, bo spotykamy się bezpośrednio z ludźmi. Mamy tu dziś możliwość wykonania samobadania piersi lub nauki jak to odpowiednio robić. Mamy także ze sobą również kalendarze na ten rok z naszymi zdjęciami, gdzie wpływ z ich sprzedaży posłuży nam na zakup bieżących potrzeb stowarzyszenia - mówiła prezes RakOut Justyna Siwonia.  

Całość wydarzenia cieszyła się sporym zainteresowaniem. Każdy przyszedł tu z określonym celem, i każdy potwierdza, że takie spotkania powinny odbywać się częściej.

- Przyszłam tu dzisiaj przede wszystkim dlatego, że mój tata zmarł na raka kilka miesięcy temu. Myślę, że gdyby większość z nas wcześniej wiedziała o tym, że jakieś zalążki tego raka są, to wcześniej  byłaby też diagnoza postawiona i szybciej można by było zacząć leczenie. Wszędzie niestety są kolejki, więc na wszystko trzeba czekać. Myślę, że nikomu nie zaszkodzi się sprawdzić, zbadać. Nawet dla takiego bezpieczeństwa, poczucia się pewniej , ze jest wszystko dobrze , a jeżeli nie jest dobrze to trzeba to zmienić- czy to w sferze żywienia czy profilaktyki. Lepiej się zabezpieczyć niż później narzekać. Uważam, że takie dni otwarte powinny być organizowane znacznie częściej. Jak widać ruch jest ogromny, zainteresowanie jest dość duże - mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia.

(ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%