Zamknij
REKLAMA

Szkoły średnie z sercem dla młodszych

16.22, 16.01.2023 ID Aktualizacja: 11.48, 18.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Charytatywny turniej piłki ręcznej  szkół średnich.

16 stycznia w hali sportowej ARMS w Siedlcach odbył się charytatywny turniej piłki ręcznej, w której wzięły udział trzy szkoły średnie: Królówka, Prus i Żółkiewski.

Szkoły wystawiły swoje reprezentacje dziewcząt, jak i chłopców i rozegrano po trzy mecze, każdy z każdym.

W całym turnieju nie liczył się dziś wynik i podium, a zebrane pieniążki do puszek, które młodzież postanowiła przekazać dla dzieci z „Domu Dziecka Pod Kasztanami" w Siedlcach.

- Dla naszej szkoły nie jest to pierwsza akcja charytatywna, w której bierzemy czynny udział, pomagaliśmy już dla innych. Tym razem chcieliśmy wesprzeć dzieci z domu dziecka.  Postanowiliśmy z innymi szkołami zintegrować się, pokazać, że możemy razem współpracować w formie takiej sportowej  motywacji i rywalizacji. My byliśmy głównym pomysłodawcą, ale Królówka i Prus bardzo chętnie podjęli współprace na ten szczytny cel- mówiła Jolanta Nowosielska, opiekun samorządu uczniowskiego w Żółkiewskim.

Uczniowie Prusa z pełnym zaangażowanie włączyli się w akcję nie tylko poprzez grę na boisku, ale i jako wolontariusze zbierający datki do puszek czy przebranie za maskotkę zachęcającą do wsparcia.

- W tym roku szkolnym  już mieliśmy mecz charytatywny z Królówką i chcemy tego dobra jak najwięcej czynić, dlatego zdecydowaliśmy się na coś jeszcze i zorganizowaliśmy oczywiście z pomocą samorządów Królówki i Żołkiewskiego dzisiejszy turniej, który ma na celu pomoc dla dzieci z domu dziecka. Za naszej szkolnej kadencji chcemy aby takich akcji było więcej i więcej- mówił Bartosz Jakubik z Młodzieżowej Rady Szkoły w Prusie.

 Pełne trybuny osób kibicujących swoim kolegom i koleżankom świadczyły o sporym zainteresowaniu wydarzeniem.

Sama dyrektor domu dziecka była zaskoczona zaangażowaniem młodzieży.

-Tego typu turniej dla naszej placówki jest organizowany pierwszy raz. Także tym bardziej to doceniamy. Środki, które uda się zebrać na dzisiejszym wydarzeniu na pewno nam się przydadzą. Pieniądze przeznaczymy na bieżące potrzeby ale takie też może pomogą w realizacji skrytych marzeń. Nie chciałabym na razie mówić konkretnie na co. Wiele z tych szkół wspiera nas cyklicznie poprzez włączanie się w różne zbiórki darów. Jednak sportowa akcja jest po raz pierwszy i bardzo to doceniamy- powiedziała Katarzyna Graniszewska dyrektor Domu Dziecka.

Co sama młodzież uważa o realizacji dzisiejszego wydarzenia?

-Jest to akcja od starszych dzieci dla młodszych. Razem z koleżankami i kolegami z innych szkół mocno się zaangażowaliśmy aby dzisiaj wszystko wyszło jak najlepiej. Założyliśmy, ze taka sportowa akcja będzie fajnym widowiskiem i uda nam się zebrać fundusze na potrzeby dzieci z Domu pod Kasztanami- mówiła Aleksandra Kosyl przewodnicząca samorządu uczniowskiego w Zółkiewskim.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a na ręcę dyrektor Domu Dziecka pod Kasztanami samorząd uczniowski szkół organizujących turniej w składzie: Monika Fedorowicz II LO, Aleksandra Wojewódzkiego z I LO i Aleksandry Kosyl z IV LO w Siedlcach wręczyli czek o wartości 1776,47 zł.

Młodzieży gratulujemy udanego turnieju i szlachetnej inicjatywy.

(ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%