Zamknij
REKLAMA

Każda pszczoła jest ważna! Słodkie targi

10.01, 20.09.2022 PM
Skomentuj
REKLAMA

18 września na terenach zielonych przy amfiteatrze odbyły się Siedleckie Targi Miodu.

Wydarzenie zorganizowane przez Podlaskie Koło Pszczelarzy w Siedlcach miało na celu promocję produktów lokalnych pszczelarzy i podkreślenie istoty istnienia pszczół. Przedstawiciele koła za zaangażowanie i wsparcie oferowane pszczelarzom wyróżnili Nadleśniczego z Nadleśnictwa Siedlce Jerzego Osiaka i wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego.

- Współpraca z pszczelarzami zawsze będzie u nas priorytetem, zwłaszcza, że pszczoły wyszły z lasu i zawsze będą miały prawo do lasu wrócić. Wiele akcji, które prowadzimy są organizowane z myślą o pszczołach. Dziękuję za docenienie naszej współpracy i zapewniam o dalszych wspólnych działaniach - mówił Jerzy Osiak.

Wójt gminy Siedlce był pozytywnie zaskoczony wynikami podanymi przez przedstawicieli Podlaskiego Koła Pszczelarzy, którzy poinformowali zgromadzonych gości, że w najnowszych statystykach to właśnie gmina Siedlce przoduje lokalnie w rankingu na największą ilość pasiek i pszczół.

- Musimy wiedzieć, jak ważna dla ekosystemu i rolnictwa jest obecność pszczół. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcają swój czas, aby pracować przy pasiekach. Nie martwcie się zmianami wprowadzanymi w prawie, bo myślę, że przy stale rosnących cenach cukru, miód stanie się zdrowym zamiennikiem, a co za tym idzie jego popyt wzrośnie - uspokajał wójt Brodowski.

Podczas wydarzenia zostały również wręczone nagrody dla najlepszych i najwydajniejszych pszczelarzy z terenu miasta i gminy Siedlce, którym nagrody wręczyli przedstawiciele samorządów.

- Gratuluję pasji i zaangażowania w wykonywaną pracę. Cieszę się, że również na terenie miasta znalazło się miejsce, gdzie mają państwo możliwość posiadać pasieki. Ma to duże znaczenia dla miejskiego ekosystemu - podsumował prezydent miasta Andrzej Sitnik.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%