Zamknij
REKLAMA

Fundusze Europejskie wspierają ratowników medycznych

17:29, 13.10.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Na wsparcie zespołów ratownictwa medycznego w czasie walki z COVID-19 Unia Europejska przekazała prawie 37 mln zł, które pochodziły z Programu Regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020.

Dofinansowanie zostało przeznaczone m.in. na środki ochrony, wynagrodzenia, szkolenia, tymczasowe miejsca pobytu, a także wsparcie w bieżących działaniach ratowników medycznych.

– Praca zespołów ratownictwa medycznego w czasach epidemii odbywa się w szczególnie trudnych warunkach. Fundusze europejskie umożliwiają reagowanie na dynamicznie zmieniającą się sytuację i doposażenie stacji ratunkowych w niezbędny sprzęt medyczny – wskazała Pani Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

W ramach projektu zespoły ratownictwa medycznego otrzymały wsparcie w zakresie m.in.:

  • dodatków specjalnych do godziny pracy, w związku ze szczególnymi warunkami pracy związanymi z narażeniem na zachorowanie na COVID-19;
  • szkoleń, które są konieczne w celu zwiększenia skuteczności zwalczania epidemii przez podmioty prowadzące działalność w zakresie ratownictwa medycznego oraz transportu medycznego i sanitarnego;
  • usług w zakresie dezynfekcji i dekontaminacji oraz wsparcia logistycznego dla personelu ratownictwa medycznego, w tym: sfinansowania zatrudnienia dodatkowych osób odpowiedzialnych za mycie, dezynfekcję i utrzymanie stanowisk dla dezynfekcji;
  • kosztów utylizacji odpadów medycznych i zużytego sprzętu/środków ochrony, w tym wysokozakaźnych powstałych w wyniku ograniczania skutków rozprzestrzeniania się COVID-19.

Projekt wsparcia jest realizowany we współpracy ze stacjami pogotowia ratunkowego z Warszawy, Ostrołęki, Siedlec, Płocka i Radomia:

  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” w Warszawie SPZOZ,
  • SPZOZ “Meditrans Ostrołęka” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce,
  • SPZOZ “RM-MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach,
  • SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku,
  • Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.
(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%