Zamknij
REKLAMA

Biskup zachęca do pielgrzymowania

16:18, 31.07.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Ukazał się komunikat biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy zachęcający do włączenia się w 41. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę. 

Może to być również duchowe przeżywanie i łączność z idącymi do Częstochowy. Jako pierwsza na pątniczy szlak 41 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę wyruszyła z Włodawy grupa 17, kolejnym były grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 1 sierpnia, po porannej Eucharystii sprawowanej w siedleckiej katedrze i w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus - wyruszą wierni z Siedlec i okolicznych parafii.

Jak podkreśla biskup Gurda w kolejne dni dołączać będą do pielgrzymki pątnicy z różnych stron diecezji, by wspólnie - pod hasłem „Z wiarą i męstwem” - wpatrywać się w przykład wiary Błogosławionych Męczenników z Pratulina w Roku Jubileuszu 25-tej rocznicy ich beatyfikacji. 
- Uczestnicząc w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze bardzo proszę, aby wszyscy pątnicy podjęli szczególną intencję modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego - pisze biskup siedlecki.

Jednocześnie dziękuje on wszystkim księżom, osobom życia konsekrowanego oraz wiernym świeckim, którzy zdecydowali się wyruszyć na pątniczy szlak. Zachęca tych, którzy jeszcze się wahają do włączenia się w dzieło pielgrzymowania, zaś tych - którzy ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą w tym roku uczestniczyć w całej pielgrzymce - zaprasza do udziału przynajmniej w jakieś jej części. Diecezjan zachęca do duchowego udziału w pielgrzymce. 

- Postarajmy się znaleźć czas na wieczorne spotkania modlitewne organizowane w parafiach w czasie trwania naszej pielgrzymki, połączone z Eucharystią, modlitwą różańcową, konferencją i zakończone Apelem Jasnogórskim. Niech ten czas będzie nie tylko modlitewnym wsparciem naszych bliskich, którzy pójdą na pielgrzymkę, ale niech stanie się dla nas okazją do pogłębienia swojej relacji z Bogiem, umocnienia wiary i umiłowania Kościoła na wzór Bł. Wincentego Lewoniuka i Jego Dwunastu Towarzyszy, bohaterskich unitów pratulińskich.

Niech będzie to również okazja, aby przez orędownictwo Matki Bożej Częstochowskiej, złożyć Bogu dziękczynienie za otrzymywane od Niego liczne dary i łaski oraz zanosić nasze osobiste intencje i prośby, które mamy w sercu, tak jak niosą je i omadlają nasi Siostry i Bracia kroczący pieszo na Jasną Górę - napisał ordynariusz siedlecki.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

IVOIVO

5 1

A biskup to pieszo czy w mercedesie z klimatyzacją pielgrzymuje? 08:08, 02.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XioncXionc

1 5

Biskup nie idzie w pielgrzymce, po co ci te wycieczki w jego strone i bezplatna reklama merdeSSa, tylko zeby ugryźć?? 09:16, 02.08.2021


REKLAMA
0%