Zamknij
REKLAMA

V Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

09:44, 08.06.2021 | RED
Skomentuj
REKLAMA

12 czerwca 2021 roku, z okazji XXII rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, odbędzie się V Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski.

Celem rajdu jest upamiętnienie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie 10 czerwca  1999 roku. Trasa przejazdu upamiętnia miejsca szczególnie związane z historyczną obecnością  Świętego Jana Pawła II na Podlasiu.

Rajd współorganizowany jest przez Miasto Siedlce oraz Gminę Drohiczyn. Jest to inicjatywa skierowana do środowiska motocyklistów, którzy pragną oddać hołd i pamięć wielkiemu Polakowi. Jednocześnie chcą się zintegrować we wspólnej modlitwie i rekreacji turystycznej.

Rajd, podobnie jak w roku ubiegłym rozpocznie się od spotkania na Siedleckich Błoniach, przy Krzyżu Papieskim, a następnie przejedzie ulicami miasta pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie zostaną zapalone znicze pamięci oraz złożone kwiaty. Następnie kolumna motocykli przejedzie ulicami miasta w kierunku Drohiczyna przez Sokołów Podlaski. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Rajd jest współorganizowany przez Miasto Siedlce oraz Gminę Drohiczyn. Dla uczestników przewidziano pamiątkowy pins i ciepły posiłek.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%