Zamknij
REKLAMA

Rząd nie planuje poluzować obostrzeń

11:50, 18.01.2021 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Nastroje społeczne są dalekie od ideału. Przeciągający się lockdown 2.0. zdążył dotknąć już wszystkich.

Dziennikarz śledczy Leszek Szymowski poinformował o trzech koncepcjach, które rozważano na forum zespołu kryzysowego ds. pandemii. Pierwsza zakładała ustąpienie najgłośniej protestującym przedsiębiorcom i zdjęcie obostrzeń. Druga koncepcja zakładała pacyfikację niechętnych do wykonywania rządowych nakazów. Trzecia - czyli ta, która zyskała uznanie - ma się opierać na zastosowaniu surowych kar finansowo-administracyjnych wobec przedsiębiorców.

18 stycznia rozpoczęła się akcja #otwieraMY. Jest to bunt przedsiębiorców z różnych branż wobec działań rządu. Otwarte lokale gastronomiczne, hotele oraz pozostałe firmy, które wznawiają działalność, można sprawdzić na wirtualnej mapie.

Jeden z restauratorów z Legionowa mówił wprost: - Co zarobiłem, to już straciłem. Nic mi innego nie pozostało jak ponowne otwarcie restauracji. Jestem zdesperowany - przyznał. Do akcji włączyła się siedlecka burgerownia - Krówka i Połówka.

MAPA WOLNEGO BIZNESU

Akcja jest już ogólnopolska. Przedsiębiorcy z różnych branż mobilizują i wspierają się. Co na to rząd?

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

......

1 0

Wirus nie zaraża w niemieckim Lidlu, czy Ikei, tylko u polskiego restauratora, albo siłowni! 14:46, 18.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KamilaKamila

0 0

Ilu z twoich znajomych przeszło bądź zmarło na Koronkę? Zapewne odpiszesz ,że nikt i ,że to jest kłamstwo. A Ja powiem Ci ,że z moich znajomych chorowali już wielu. Jedni przeszli go mniej , inni zaś musieli leżeć w szpitalu , walcząc o każdy oddech. Każdy który nie przeżył tego , będzie się stawiać ,i twierdzić ,że to spisek ,nie prawda itp. takim sposobem , będzie tego znacznie więcej... I nigdy nie wyjdziemy z tego. Wiecznie będziemy mieli we wszystkim ograniczenia.... 11:44, 19.01.2021


REKLAMA
0%