Zamknij
REKLAMA

Rozwiązanie na spalanie

08:12, 27.11.2020 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Magistrat reaguje na kopciuchy zadymiające miasto. Chce też wpływać na zmniejszenie ich liczby.

Sezon grzewczy w pełni. A to znaczy, że wraca problem zanieczyszczenie powietrza w Łukowie. Zdaniem jednego z internautów, pana Damiana, jest ono duże. Zapytał więc burmistrza na Facebooku, czy Urząd Miasta monitoruje jakość powietrza i posiada odpowiednie narzędzia do kontroli mieszkańców.

Piotr Płudowski odpowiedział mu w piątek, 20 listopada, podczas tradycyjnego wirtualnego spotkania z łukowianami. Jak wtedy poinformował, miasto dysponuje póki co 1 czujnikiem jakości powietrza.

- Dzisiaj, kiedy wstałem rano ok. godz. 5.30 i skorzystałem z aplikacji pokazującej stan powietrza w naszym mieście, bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Łuków „zapalił się” na zielono. Rzadko kiedy jest tak dobra jakość powietrza, jak była dzisiaj przed godz. 6.00. Niestety z biegiem czasu się pogorszyła. Kiedy przeanalizowałem wskazania z tego czujnika, okazało się, że najgorsza jakość powietrza jest w godzinach popołudniowych i we wczesnych godzinach wieczornych - stwierdził włodarz miasta.

Ustosunkował się też do pytania, czy magistrat ma narzędzia do kontroli tego stanu rzeczy:

- W zeszłym roku zostały już przeprowadzone tego typu kontrole na wniosek mieszkańców. Każdy łukowianin może zgłosić, że ktoś, na przykład sąsiad, zanieczyszcza powietrze, bo pali śmieci. Taką informację można przekazać bezpośrednio do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta lub za pośrednictwem aplikacji naprawmyto.pl. Każde z takich zgłoszeń przyjmiemy i będziemy na nie oczywiście reagować.

Piotr Płudowski zaznaczył też, że w tego typu sytuacjach służby miejskie będą miały możliwość udania się pod wskazany adres.

Podkreślił przy tym, że miasto chce w sprawie zanieczyszczenia powietrza działać przede wszystkim prewencyjnie. Stąd inicjatywa magistratu, żeby wspierać łukowian w wymianie źródeł ciepła na ekologiczne.

- Chcemy edukować naszych mieszkańców również w tym zakresie, uświadamiać, że spalanie śmieci jest po prostu bardzo niebezpieczne - zakończył burmistrz miasta.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA