Zamknij
REKLAMA

Piekło kobiet. Protesty w całym regionie

08:24, 26.10.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Przez całą Polskę przetoczyły się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie inaczej było w naszym regionie.

W Siedlcach protestowano już po raz drugi. Za pierwszym razem zgromadzono się pod biurem posła Krzysztofa Tchórzewskiego. Manifestujący swój sprzeciw zapalili znicze i wyrazili swoje niezadowolenie po orzeczeniu TK w sprawie zakazu przerywania ciąży z powodu ciężkich, nieodwracalnych wad płodu lub choroby zagrażającej życiu.

Drugi protest w Siedlcach przybrał formę spaceru, a dokładnie Czarnego Spaceru. Jego uczestnicy w sile grubo ponad 1000 osób przeszli pod Urząd Miasta, potem odwiedzili biura Tchórzewskiego i senatora Waldemara Kraski, a także udali się pod katedrę.

W Sokołowie Podlaskim na ulice zaprotestować swój sprzeciw wyszło blisko 500 osób. W Węgrowie jeszcze więcej, bo aż 800. Rekordowo dużo osób manifestowało w Łukowie. Około tysiąca łukowianek i łukowian uczestniczyło w marszu. Walka o prawa kobiet trwa.

W Mińsku Mazowieckim też protestowano, a na 26 października zapowiedziano blokadę miasta. - Polskie kobiety są silne i nie nadstawią drugiego policzka, jak by sobie tego życzyli rządzący, którzy idą w zaparte, zapowiadając dalsze, jeszcze bardziej restrykcyjne zmiany w ustawach, które godzą w bezpieczeństwo naszych sióstr i matek. Walczymy o prawo do wyboru, o prawo do samodzielnego zdecydowania. Walczymy z torturami, na jakie skazuje polskie kobiety samotny zgorzkniały starszy mężczyzna - piszą organizatorki wydarzenia.

We wszystkich miastach można spodziewać się kolejnych protestów.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

EmEm

37 41

Byli też pod kurią i krzyczeli, co myślą o czarnej zarazie. 08:33, 26.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ELOELO

13 28

A ty jesteś czerwona zaraza 12:57, 26.10.2020


ASOASO

40 37

Biedne kobiety nie wiecie, że każda aborcja w rodzinie obciaza do 5 pokoleń wasze dzieci!Później będzie zdziwienie czemu ciągle poronienia lub brak możliwości zajścia w ciążę. Przy przykazaniu nie zabijaj nie ma żadnej gwiazdki. 12:56, 26.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

3 0

"A ziemia jest płaska" - taka sama teoria jak twoja. 11:47, 30.10.2020


ZuziaZuzia

1 0

informacje z wrozki, czy gwiazd? 21:20, 30.10.2020


nananana

44 33

W kraju, w którym ze względów humanitarnych nie wykonuje się kary śmierci na zwyrodniałych mordercach tłumy młodych kobiet i ich partnerów wychodzą na ulicę domagając się prawa do uśmiercania najbardziej niewinnych istot bez prawa do obrony. Niestety kojarzy mi się to z najczarniejszymi wydarzeniami XX wieku, w którym zrodził się system odmawiający innym prawa do człowieczeństwa. Naprawdę tak wygląda nowoczesność? Postęp w medycynie ma służyć dokładnemu diagnozowaniu, nie po to żeby leczyć ale po to żeby zabijać? Dokąd zmierzasz Europejczyku? Do samozagłady? 22:20, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przemyślenia wiejskiprzemyślenia wiejski

40 31

Widzę, że to działaczki PO z Węgrowa, niedowartościowane po klęsce wyborczej lansują się pod pretekstem walki o prawa kobiet. A przecież wszyscy znamy te "kultowe" zdania: Tuska "Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można porozdawać ludziom to nie powinien z tym zwlekać, bo szkoda każdego dnia" i jego ministra Rostowskiego "Piniendzy nie ma i nie będzie". Żadnego pozytywnego programu dla Polek a jedyna strategia to lansowanie się na zadymach! Nie ważne, że polskie rodziny klepały biedę, ważne że kobiety miały prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. My wam damy prawa ale pieniędzy nie dostaniecie. A gdzie były zakopane pieniądze? U Czarneckich, Nowaków, Giertychów, Krauzych, Nowaczyków itd.. A ty Polaku pracuj na nich i ciesz się, że masz jakieś prawa, które nie poprawiają twojej sytuacji ale czy to ważne? Przecież oni są tacy nowocześni a ty czujesz się taki dowartościowany. Co z tego, że skazujesz swoje urodzone dzieci na to żeby w dalszym ciągu dorabiały tych powyżej. Przecież jakby co zawsze masz prawo do zabicia nienarodzonego dziecka. Przybędzie ci coś od tego oprócz ogromnych wyrzutów sumienia??? 08:35, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawosercowiecprawosercowiec

26 11

Skąd to takie bezmózgowce się znalazło . 18:48, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MyślcieMyślcie

0 3

- Nasuwa się pytanie, kto za nimi stoi, kto ich nakręca i promuje? Przecież dzisiaj przez media społecznościowe można pewne osoby wykreować i rozpropagować. Nie możemy wykluczyć, że ktoś chciałby Polskę – używając języka prof. Zybertowicza – kompletnie rozwibrować - ocenił w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Były prezes TK pytany przez "DGP", czy śledzi to, co się dzieje, odpowiedział: "Jako obywatel patrzę na to z obrzydzeniem, jako katolik ze smutkiem".
Ocenił, że demonstracje pod kościołami są "niezrozumiałe, bo przecież do kościoła można przestać chodzić. Nic się nie dzieje tym, którzy nie chodzą, nikt ich tam na siłę nie zaciąga, nikt ich nie piętnuje".
Dodał, że "to raczej księżą boją się chodzić po kolędzie, bo spotykają ich niemiłe reakcje". Na pytanie, dlaczego demonstrujący idą pod kościoły, odpowiedział: "A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna?".
- Nasuwa się pytanie, kto za nimi stoi, kto ich nakręca i promuje? Przecież dzisiaj przez media społecznościowe można pewne osoby wykreować i rozpropagować. Nie możemy wykluczyć, że ktoś chciałby Polskę – używając języka prof. Zybertowicza – kompletnie rozwibrować
- wskazał Rzepliński.
"Biskup powinien wyjść do tych ludzi"
W jego ocenie, "źle się dzieje, gdy Kościół po raz kolejny chowa się do dziury".
- Biskup, który szanuje siebie i szanuje swój Kościół, powinien wyjść do tych ludzi. Zabić, to by go nie zabili, choć pewnie by go opluli, no trudno. Rządzi wówczas prawo tłumu - mówił były prezes TK.
Zaznaczył, że "jeśli ktoś chciałby wyrzucać biskupów z domu, by ich ukamienować, to sam pierwszy stanąłbym przed nim i niech najpierw ukamienują mnie".
Rzepliński przyznał, że protestujący używając wulgaryzmów "tylko eskalują konflikt i prowadzą do anarchizacji życia, to niedopuszczalne".
Wskazał, że "nie tylko na ulicach są awanturnicy, myśmy wszyscy sparszywieli w ciągu tych pięciu lat".
- Wszyscy mają średnie, większość wyższe wykształcenie i co z tego? No niech mi pan powie: co z tego? - pytał Rzepliński.

13:32, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%