Zamknij
REKLAMA

Plany utworzenia ZO-L w Węgrowie

13:36, 04.08.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

Powiat Węgrowski przy współpracy z SP ZOZ-em oraz pozostałymi samorządami z terenu powiatu węgrowskiego planuje utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który zostałby zlokalizowany przy Szpitalu Powiatowym w Węgrowie.
Wstępna koncepcja zakłada wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku z zagospodarowanym poddaszem, w którym znajdzie się minimum 50 miejsc przeznaczonych dla pacjentów. ZOL będzie pełnił funkcję hospicjum dla osób przewlekle chorych.
Oprócz tego w budynku zlokalizowane zostaną: pomieszczenia administracyjne, izba przyjęć/rejestracja, gabinety zabiegowe i lekarskie, rehabilitacja, fizjoterapia,  kuchnia i jadalnia, kaplica i szatnie. Okolica budynku będzie miała charakter sprzyjający wypoczynkowi, a w bliskim sąsiedztwie ulokowany zostanie obszerny parking. 
W chwili obecnej powstała koncepcja techniczna i wizualna inwestycji, na ostatnim Konwencie Wójtów i Burmistrzów, który miał miejsce 21 lipca, samorządowcy podjęli decyzję o konieczności zrealizowania tej inwestycji. Kolejnym krokiem jest stworzenie projektu, co ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

(powiatwegrowski.pl)
 

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA