Zamknij
REKLAMA

Zmienia się dawna cukrownia

16:02, 02.08.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne przestrzenie na terenie dawnej Cukrowni odzyskały dawne piękno i blask. Czekają na najemców, a Park Przemysłowy zyskał nowe powierzchnie do wynajmu. 
Mowa o dawnym magazynie cukru, pakowni cukru i dwóch turbinowniach.
Na modernizację tej części budynków władzom miasta, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, udało się pozyskać prawie  4,9 mln. zł. Koszty modernizacji sięgały 8 mln zł. Prace objęły uzbrojenie terenu, przebudowę ścian, schodów, układu komunikacyjnego, wymianę instalacji, tynków i posadzek, wzmocnienie fundamentów i murów, wymianę stolarki i ślusarki, wykonanie izolacji, a nawet dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Teren przy budynku został zagospodarowany. To  trzypoziomowy budynek z windami i sanitariatami na każdym piętrze, pomieszczenia o powierzchni prawie 2 tys. metrów kwadratowych. Zainteresowanie ze strony wynajmujących jest duże. Atutem są klimatyczne hale, które świetnie sprawdzą się jako magazyny, w których można będzie ustawić wysokie regały, ale i biura, punkty gastronomiczne czy usługowe. Już teraz powierzchnie od Parku Przemysłowego wynajmują 32 firmy, zatrudniające około 155 osób. Powierzchnie wynajęte zajmują 7324,97 m2 i 6,4931 ha gruntów.

(na podst. um sokołów podl.)
 

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

dd

3 0

jeszcze jak by ktos laskawie napisal gdzie to jest to bylo by fajnie 17:07, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz