Zamknij
REKLAMA

Wycelował pistolet w stronę człowieka

12:09, 30.06.2020 | MM
Skomentuj
REKLAMA

Zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 68 - latka usłyszał 25 - latek z gm. Stanin, który wycelował pistolet w stronę mężczyzny i kilka razy nacisnął na spust. Na szczęście broń nie była załadowana.

Policjanci ze Stoczka Łukowskiego i Łukowa próbują ustalić okoliczności zajścia do jakiego doszło w piątkową noc na stacji paliw. Ze zgłoszenia jakie otrzymali mundurowi wynikało, że wśród stojących tam młodych mężczyzn, jeden z nich miał pistolet. W międzyczasie wszyscy młodzieńcy odjechali ze stacji paliw. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili wstępnie, że jeden z mężczyzn wyjął z samochodu broń i mierzył nim w głowę 68 letniego mężczyzny. Policjanci ustalili także, że starszy mężczyzna, nie doznał żadnych obrażeń. W międzyczasie, również prowadzący sprawę dowiedzieli się że młodzieniec kierując pistolet w stronę pokrzywdzonego kilkakrotnie nacisnął na „spust” broni. Na szczęście magazynek pistoletu nie był załadowany. 

Podsumowując wszystkie zeznania mundurowi ustalili, że oskarżonym zajścia był 25-latek, który pochodzi z  gminy Stanin.  Mężczyzna został zatrzymany, a w samochodzie sprawcy odnaleziono opisywany wcześniej przez świadków pistolet. Broń została zabezpieczona, wkrótce zostanie przekazana do badań laboratoryjnych w celu określenia, czy jest bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji oraz czy jest sprawna technicznie i zdolna do oddawania strzałów. Prowadzący postępowanie ustalą też, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń oraz do czego ją wykorzystywał. Zatrzymany 25 letni mężczyzna usłyszał zarzuty. Za kierowanie gróźb wobec 68-latka grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zarzutów dla 25-latka, ponieważ coraz więcej faktów wychodzi na światło dzienne. 

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

TEST