Zamknij
REKLAMA

Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z/s w Siedlcach odnośnie faktur

16:50, 25.03.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

Czy interesanci Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z siedzibą w Siedlcach narażają interesantów na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem?

Przedwczoraj do naszej redakcji dotarła następującą wiadomość od jednego z czytelników (pisownia oryginalna, dane do wiadomości redakcji):

Szanowni Państwo,   jestem oburzony faktem, że Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z siedzibą w Siedlcach wymaga od swoich kontrahentów dostarczania faktur w formie oryginału wysłanego pocztą.   Nie rozumiem dlaczego pracownicy tak ważnej instytucji nie rozumieją zagrożenia epidemiologicznego, z którym mamy aktualnie do czynienia i dlaczego zmuszają swoich kontrahentów do wysyłania ich pracowników na pocztę, celem wysłania faktury?   Przecież wszystkie dokumenty można dostarczyć w formie elektronicznej, a pracownik zlecający dane prace z ramienia Inspektoratu może również zdalnie potwierdzić wykonanie prac.   Uprzejmie proszę o podjęcie tego tematu i skontaktowanie się z władzami Inspektoratu.  

Zgodnie z powyższą prośbą, zapytaliśmy Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z siedzibą w Siedlcach o stanowisko w tej sprawie. Poniżej odpowiedź:

Z upoważnienia Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii informuję, iż nie jest prawdą, że pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z siedzibą w Siedlcach zmuszają kogokolwiek do przesyłania faktur drogą tradycyjną i do "chodzenia na pocztę" celem wysyłki korespondencji  drogą tradycyjną. Wewnętrzne procedury obowiązujące w WIW oraz zawarte umowy w aktualnym stanie prawnym (krajowym - art. 2 pkt 32 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz. U. z 2020 r. poz. 106; i unijnym, w tym dyrektywie 2006/112/WE Rady z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej – Dz.U.UE.L.2006.347.1, z późn. zm.) stwarzają możliwość przesyłania faktur drogą mailową, np. w formie wydruków pdf.

fot. tonerow-zamienniki

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

interesantinteresant

0 0

Inspekcja kłamie. Otrzymałem mailem od pracownika tej instytucji taką informację, że "księgowość nie akceptuje faktur elektronicznych". 10:21, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone