Zamknij
REKLAMA

110 mln zł wsparcia dla Mazowsza

12:45, 19.02.2020 | L.K
REKLAMA
Skomentuj

Samochody ratowniczo-gaśnicze, remonty strażnic OSP, rozwój bazy sportowej, aktywizacja sołectw czy wyposażenie pracowni przedmiotowych to tylko część programów, które w tym roku uruchomi samorząd województwa mazowieckiego. W sumie na ten cel z budżetu województwa przeznaczonych zostanie ponad 110 mln zł.

W delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach odbył briefing prasowy z udziałem człnków zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc i Janiny Ewy Orzełowskiej oraz wójta gminy Stanisławów Kingi Sosińskiej i wójta gminy Korczew Sławomira Wasilczuka podczas którego mówiono o programach wsparcia w na ten rok.

- Ubiegłe lata pokazały nam, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu wsparcie. W tym roku kontynuujemy wszystkie programy. W niektórych przypadkach, widząc jakie są potrzeby, podwoiliśmy przeznaczoną na ten cel pulę środków. Zależy nam na tym, aby wesprzeć jak największą liczbę projektów. Nie są to może duże granty, ale pozwalają na zaspokojenie wielu potrzeb inwestycyjnych mieszkańców Mazowsza. Efekty naszych programów możemy zobaczyć praktycznie w każdej gminie – nowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, doskonale wyposażone i zmodernizowane pracownie językowe – podkreśliła Elżbieta Lanc, członek zarządu. Jak dodała – Tegoroczną nowością będzie program wsparcia przeznaczony dla kół gospodyń wiejskich. Te bardzo aktywne organizacje bardzo często nie mają środków na zakup różnego rodzaju materiałów, strojów czy wyposażenia. Mamy nadzieję, że będzie cieszył się dużą popularnością. Na ten cel w tym roku przeznaczymy ponad 1 mln zł.

W tym roku na realizację aż dziesięciu programów wsparcia samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 110 mln zł. O wsparcie ubiegać się będą mogły gminy, powiaty, a także organizacje pozarządowe.

- Programy wsparcia to nasza odpowiedź na głosy mieszkańców regionu i przedstawicieli lokalnych samorządów. Dzięki nim powstaje wiele ważnych dla nich inwestycji. Najmłodsi zyskują nowe place zabaw, miejsca do uprawiania sportu czy nowoczesny sprzęt informatyczny, z którego korzystają podczas zajęć lekcyjnych. Korzystają również i starsi. Powstają siłownie plenerowe, odnawiane są świetlice wiejskie, a ci którzy dbają o nasze bezpieczeństwo mogą zakupić nowy sprzęt specjalistyczny. Zachęcam wszystkich do zgłaszania projektów w tegorocznej edycji programów wsparcia - stwierdziła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa. 

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone