Zamknij
REKLAMA

Portal kontrowersje.net ostro o Owsiaku

15:05, 12.01.2020 | ŻS
REKLAMA
Skomentuj

WOŚP jest nierozerwalnie związany z osobą Jurka Owsiaka. Przy okazji ostatnich finałów jego osoba trafia na tapet.

Z trzech ostatnich finałów nie został rozliczony do końca, a ostatniego na kwotę 175 000 000 zł, Owsiak zgodnie z przepisami nie rozliczył w ogóle. Wcześniej Owsiak miał specjalne pozwolenie na rozliczanie zbiórki w ciągu 1,5 roku, nowe przepisy pozwalają mu rozliczać zbiórki do końca świata i jeden dzień dłużej. Wystarczy złożyć tak zwane częściowe rozliczenie i dokładnie tak WOŚP się „rozlicza”. Owsiak pokazuje ludziom kolorowanki bez wartości, bo w papierach nic się z jego „grafikami” nie zgadza, a na dodatek mamy prawdziwy cud rachunkowy. Rzekomo wydano prawie wszystkie pieniądze z trzech ostatnich finałów, ale na koncie WOŚP jest w tej chwili około 200 milionów, podaję szacunki, ponieważ prawdy od WOŚP się nigdy nie dowiesz, pomimo nakazów i wyroków sądowych. Pozostaje analiza dostępnych dokumentów i tutaj pewne jest, że na koniec 2018 roku WOŚP miała na koncie 126 milionów, przynajmniej taką kwotę podała w sprawozdaniu finansowym - czytamy na kontrowersje.net.

Dalej jest jeszcze ciekawiej: - Zatem w roku 2019 WOŚP wydała na sprzęt 150 milionów i podkreślam, że to są dane z dokumentów opublikowanych przez WOŚP. Przypomnę w tym miejscu, że pod koniec roku 2018 WOŚP miała na koncie 126 milionów, co oznacza, że musiała dołożyć 24 milionów z nowej puli. W 2019 roku WOŚP zebrała 175 milionów, to mamy prosty rachunek, który pozostawia na koncie WOŚP 151 milionów złotych. Nie liczę kwot spoza finału, np. 1%, z PIT, co daje około 7 milionów dodatkowo oraz 10 milionów z obecnego finału, które już są na koncie WOŚP.

Sprawę podchwyciła TVP Info. Materiały o Owsiaku spotkały się z negatywnym odbiorem przez niektórych dziennikarzy.

Co wy sądzicie o Owsiaku?

(ŻS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MiroMiro

4 6

Mam propozycję dla tych małych ludzików (kurdupli), którzy krytykują WOŚP. Jeżeli któryś z was trafi do szpitala na ratowanie życie, widząc sprzęt WOŚP niech odmówi badania lub innej pomocy. Może przecież taka k... nie zgodzić się na dalszą hospitalizację. 20:27, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone